Jump to content
JogászOnline.Hu
Sign in to follow this  
galoca

Túl a Vizsgán!

Recommended Posts

Mindenkit érdekel, hogy mit tapasztaltak azok akik már voltak vizsgázni.

pld.:

Mennyire részletesen kell kifejteni a tételt? :lol:

Lehet-e puskázni? :)

Hányan vizsgáznak egyszerre?

Milyen sorrendben, mennyi id? alatt lehet bejutni? :D

Volt-e valami olyan amir?l korábban nem esett szó? :)

Szal kérek mindenkit aki már túlvan a dolgon, tegye közkincsé tapasztalatait....

Kedves Hallgatók!

Az ÁJK-n a vizsgajelentkezés egységesen 2007.11.21.-én 12:00-kor indul!

Ez alol kivétel a JASSZ ott folyamatos a vizsgajelentkezés. :)

A rendszert tévedésb?l kinyitotta az ETR iroda, akik ezt kihasználva feljelentkeztek vizsgára (nem Dékáni engedélyes vizsgák)azok jelentkezését töröljük! :)

Elnézésüket kérve a központ nevében is:

Zámbó Dávid :lol:

ÁJK

Kedves Hallgatók!

Az ÁJK-n a vizsgajelentkezés egységesen 2007.11.21.-én 12:00-kor indul!

Ez alol kivétel a JASSZ ott folyamatos a vizsgajelentkezés. :)

A rendszert tévedésb?l kinyitotta az ETR iroda, akik ezt kihasználva feljelentkeztek vizsgára (nem Dékáni engedélyes vizsgák)azok jelentkezését töröljük! :)

Elnézésüket kérve a központ nevében is:

Zámbó Dávid :lol:

ÁJK

Köszi az infót!

Sziasztok hallgató társaim!

A mai napon voltam - 2007.12.17.- közig-b?l vizsgázni. SIKERÜLT. Szerencsémre az önkormányzati részb?l húztam, a kötelez? és szabadon választható önkormányzati feladatokat. A tételem els? felét mondtam el, amikor a másik felére egy kulcs kérdést adott Kóbor tanár úr. "Mi a korlátja a szabadon vállalható feladatoknak?" Az egy mondatos válasszal, már be is fejeztük a tételt. Utána feltett még néhány kérdést: - Kikb?l áll össze a bizottság? - Hova telepítik az önkormányzati feladatokat és hatásköröket az önkormányzatoknál? - Milyen végzettsége kell, hogy legyen a jegyz?nek illetve a f?jegyz?nek?

A kérdésekre természetesen csak pár szavas választ vár a LÉNYEGET. Itt megjegyzem, hogy a fenti kérdésekre tudtam a választ, és kaptam egy kettest. Ennek természetesen úgy örültem, mint a lottó 5-ösnek. Sajnos az el?ttem vizsgázó hallgatók -mintegy 4-5 f? - úgy láttam tudják a tételüket, de leblokkoltak a tételüket övez? kérdéseknél. Nekik nem sikerült. Ha van valakinek még kérdése, nyugodtam küldjön privit. Én mindenesetre nagyon boldog vagyok. Mindenkinek egy kalappal kívánok még az idei vizsgáihoz!!!!!!

Ui.: A Kobór tanár úr senkivel nem kegyetlenkedett, igyekezett emberi módon viselkedni/buktatni.

Sziasztok hallgató társaim!

A mai napon voltam - 2007.12.17.- közig-b?l vizsgázni. SIKERÜLT. Szerencsémre az önkormányzati részb?l húztam, a kötelez? és szabadon választható önkormányzati feladatokat. A tételem els? felét mondtam el, amikor a másik felére egy kulcs kérdést adott Kóbor tanár úr. "Mi a korlátja a szabadon vállalható feladatoknak?" Az egy mondatos válasszal, már be is fejeztük a tételt. Utána feltett még néhány kérdést: - Kikb?l áll össze a bizottság? - Hova telepítik az önkormányzati feladatokat és hatásköröket az önkormányzatoknál? - Milyen végzettsége kell, hogy legyen a jegyz?nek illetve a f?jegyz?nek?

A kérdésekre természetesen csak pár szavas választ vár a LÉNYEGET. Itt megjegyzem, hogy a fenti kérdésekre tudtam a választ, és kaptam egy kettest. Ennek természetesen úgy örültem, mint a lottó 5-ösnek. Sajnos az el?ttem vizsgázó hallgatók -mintegy 4-5 f? - úgy láttam tudják a tételüket, de leblokkoltak a tételüket övez? kérdéseknél. Nekik nem sikerült. Ha van valakinek még kérdése, nyugodtam küldjön privit. Én mindenesetre nagyon boldog vagyok. Mindenkinek egy kalappal kívánok még az idei vizsgáihoz!!!!!!

Ui.: A Kobór tanár úr senkivel nem kegyetlenkedett, igyekezett emberi módon viselkedni/buktatni.

Gratulálunk lutin!

Vizsga menete milyen volt?

Hányan mentetek be egyszerre?

Mennyi id? volt a felkészülésre?

Milyen módszerel készültél? Milyen anyagokat használtál?

sztrájkok VS vizsgák

Amennyiben a hallgatók a 2007. december 17. napi (illetve esetleges kés?bbi) sztrájkok okán a vizsgákon nem tudnak megjelenni, úgy a részükre (kérelemre!) új vizsga lehet?ségét kell biztosítani. /Dékán/

ZADEAA.P.JPTE - 2007. december 14.

Sziasztok!

A vizsga menete klasszikus, feles fehér boríték benne zöld szín? lapok, onnan kell húzni. 6-an voltunk bent egyszerre, tételhúzás lecsücsülés, gondolkodás. A felkészülési id? annyi mint az el?tted vizsgázók vizsgáinak id?tartama összesen. Az én esetemben ez kb.: 40-45 perc lehetett. Nem kell regényeket mesélni. Én a tételem els? felét mondtam el mintahogy azt le is írtam már. Ez körülbelül 5-6 mondat volt. Közben belekérdezett, hogy tudom-e egyátalán mir?l beszélek, ez egyszer? hétköznapi életb?l ismeretes kérdés volt. Pl.: tudom-e mit jelent, hogy alapfokú oktatás? Ezek után a -már leírt kérdések következtek - csak olyat kérdezett, ami a tételek lényeges elemei voltak. Én megválaszoltam a kérdéseit aztán kb.: 5-7 perc alatt már bent is volt a kettes az indexemben.

Fontos tanácsom az lenne: Magabiztosan el?adni magad. Amikor t?lem azt kérdezte, tudom-e mi az az alapfokú oktatás, úgy kérdezte, mintha hülyeségeket beszéltem volna egész addig. Az el?ttem vizsgázókat az ily módon feltett kérdés zavarta meg. Szóval nem d?ltem be a hangsúlynak és természetesen válaszoltam: óvoda, ált. iskola.

Aztán már ugrottunk is tovább a kérdésekben.

Így vizsgáztat Kóbor tanár úr.

Mindenkinek sok kalappal!!!!

Sziasztok!

Én is hétf?n vizsgáztam és én is a sikeresek közt vagyok! Kettes...

Nem tudok többet írni mint Lutin, minden úgy megy ahogy leírta. Talán csak annyi, hogy Kóbor tanár úr szereti azt visszahallani amit ? mondott el el?adáson. Mivel én nem voltam az ? el?adásán bent :) t?lem a könyvet hallotta és ezt nehezményezte. Az önkormányzati tételeket kedveli...

Mindenkinek jó vizsgázást, kéz- és lábtörést.

Ja! A lényeg: BOLDOG KARÁCSONYT!!!

Én is voltam vizsgázni kedden.(kettes)

Nekem mázlim volt mert a Kóbor nem jött be vizsgáztatni (azaz bent volt egy percig és vörös fejjel kivonult). És csak a munkatársn?jénél vizsgáztatott. Nagyjából lövésem sem volt a dolgokhoz(el?z? nap olvastam el a tételeket). Aki nem adta vissza a tételt az átment (általában 3-as 4-essel). Jah és lehett súgni (elég sokat segített nekem)mert a számítógép mögött ült.

kb ennyi :)

Sziasztok!

Én dec 17-én vizsgáztam... Volt bent velem olyan lány, aki felmentést kapott öki közig.ból. Megmondom ?szintén nem tudom milyen végzettség? volt, de figyelembe vette a tanár a felmentését és addig próbálkozhatott míg nem öki tételt húzott...

Sziasztok!Ma voltam vizsgázni(jan.8.)Kóbor....Tök hülyén, felkészületlenül mentem vizsgázni.28-as tétel kíhúz,tejesen más dolog kidolgoz, majd elmond.Kóbornak habzik a szája, de enged tovább(err?l beszéltem:község, nagyközség, város, mjv, f?város)Jah...és a régiókról:-)Teljes meggy?z?désem volt, hogy arról kell beszélnem,szerintem meggy?ztem a tanárt is.Ezután lapozgatja a tételeket, egyikb?l kérdéseket ad, mennek.Kaptam egy 2-est!Azt hiszem tartozom annyival, hogy imába foglalom a K nevét!

Ui.:Ne féljetek, tényleg fajbunkó,de segít? szándékkal van felénk!

Ui2.:Millió köszönet Timon Ildikónak a tételek érthet? és igényes kidolgozásáért!!!

Guest SzabóAnna

Sziasztok!

Nekem van egy érvényes vizsgajelentkezésem, de nem tudok elmenni akkor (15-én) és sajnos már lejelentkezni sem tudok... :)

Megdöbbenve tapasztaltam, hogy más id?pontra viszont már egyáltalán nem tudnék feliratkozni, azon egyszer? oknál fogva, hogy NINCS TÖBB HELY!!!!

Nem tudja valaki, hogy valóban megteheti ezt az egyetem, hogy január 13-án azzal szembesülök, hogy nem kapok több vizsgázási lehet?séget??

Anna

Szia!

Próbáltad felhívni a tanszéket, hogy esetleg adnak-e kés?bb + helyeket?

Én is néztem, hogy mi a helyzet, mert arrébb raktam volna, de reménytelen...:)

Sziasztok!

Nekem van egy érvényes vizsgajelentkezésem, de nem tudok elmenni akkor (15-én) és sajnos már lejelentkezni sem tudok... :)

Megdöbbenve tapasztaltam, hogy más id?pontra viszont már egyáltalán nem tudnék feliratkozni, azon egyszer? oknál fogva, hogy NINCS TÖBB HELY!!!!

Nem tudja valaki, hogy valóban megteheti ezt az egyetem, hogy január 13-án azzal szembesülök, hogy nem kapok több vizsgázási lehet?séget??

Anna

Én úgy tudom akkor is vizsgázhatsz, ha nem voltál felíratkozva.... mindig vannak akik nem mennek el, azok helyett utólag felvisz a tanár.... egyébként én így voltam rómaijogból és semmi problema nem volt :-)

Guest SzabóAnna

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindkett?töknek a választ!!!

Jöv? héten megpróbálok eljutni vizsgára...:)(

Szép estét,

Anna

Tegnap vizsgáztam.

Kóbor vizsgáztatott: Elég durván beszélt mindenkivel :huh:

Akin látta, hogy lövése sincs a tételhez azzal kegyetlenül elbánt ;)

A viccesnek szánt poénjaival eléggé el tud bizonytalanítani :lol:

Egy tételt húzol, kb.15-20 perc kidolgozásra az asztalánál 4-5 ember egyszerre vizsgázik, puskázni nem lehet.

Akik Önkormányzatiból nem vizsgáznak (felmentettek) és visszaadják a tételt azok rendesen felbosszantják... :D

Volt aki végül az utcsó 4 tételb?l kapott :)

Általánosságban le lehet vizsgázni, ha nem tud megzavarni a harsány-durva-bosszantó modor :)

Sziasztok!

Miután leszorult kedves barátn?m 28-ról,gondolta tesz egy nagyot!

És íme, van még 9 új hely 28-ra közigre!

Akinek jó az új lehet?ség,gyorsan szervezkedjen!

Jó tanulást!

:)

Via

Guest NPeti

Sziasztok!

Ma voltam vizsgázni. Megvártam,míg Fábián levizsgáztatja a nappalisokat (szólt, h utána, levelez?s is mehet), és bementem. Halál normális volt, attól függetlenül, h a tételemet nem igazán tudtam (54.). Kaptam egy csomó ment?kérdést, amire tudtam a választ (f?leg a képvisel? testület témakörében, + egy kis közighivatal). 2-sel honorálta, h nem adtam vissza a tételt... :)

Kéz- és lábtörést mindenkinek!

Sziasztok!

Én 16-án voltam vizsgázni, Kóbor tanár úr el?tt kellett számot adnunk a tudásunkról. :) Én az utolsó körben voltam bent, akkor mindenkivel normális volt. Ha tudtad a tételt, leállított, aztán feltett még 3-4 kérdést. Látta, hogy izgulunk, nem próbált összekeverni, de határozottan kérdezett. Abban a körben csak az bukott meg, aki visszaadta a tételét. T?le is kétszer megkérdezte, hogy jól meggondolta-e.

SziasztoK!

Most jövök Fábián tanárúrtól. Nagyon rendes volt, a tételemr?l alig tudtam valamit (3as-t húztam:(), megbombázott egy csomó ment?kérdéssel és átengedett egy 2el:)

Isten áldja meg érte. Bizony isten, jöv? félévben mindent megtanulok. Nem kell nekem ez a pánik.

Szeretem az adrenalint, de máshogy:)

Róma vizsgakurzusnak indul.

TI.

SziasztoK!

Most jövök Fábián tanárúrtól. Nagyon rendes volt, a tételemr?l alig tudtam valamit (3as-t húztam:(), megbombázott egy csomó ment?kérdéssel és átengedett egy 2el:)

Isten áldja meg érte. Bizony isten, jöv? félévben mindent megtanulok. Nem kell nekem ez a pánik.

Szeretem az adrenalint, de máshogy:)

Róma vizsgakurzusnak indul.

TI.

Sziasztok,

Én jan. 10-én voltam az "isten áldja meg érte" Adriánnál, ugyancsak a 3-as tételt húztam, s ez a pasi teljesen megbénított, úgy nézett, hogy már semmiben sem voltam biztos többé. Néha gúnyos, szemöldökfelhúzás, cinikus beszólások. Teljesen le voltam döbbenve, hogy ilyen megtörténik. Mondanom sem kell, megbuktam. Erre 5 napra a Kóbornál 5-öst kaptam.

Sziasztok,

Én jan. 10-én voltam az "isten áldja meg érte" Adriánnál, ugyancsak a 3-as tételt húztam, s ez a pasi teljesen megbénított, úgy nézett, hogy már semmiben sem voltam biztos többé. Néha gúnyos, szemöldökfelhúzás, cinikus beszólások. Teljesen le voltam döbbenve, hogy ilyen megtörténik. Mondanom sem kell, megbuktam. Erre 5 napra a Kóbornál 5-öst kaptam.

Senki sem tökéletets, persze, azt speciel nem nagyon értékelte, mikor válaszként egy kérdésre kiböktem, hogy a f?város mindenek el?tt, mert én pesti vagyok :)