Jump to content
JogászOnline.Hu
Sign in to follow this  
El-dee

Beküldend? Feladat

Recommended Posts

Szép jó napot!

Nincs valakinek szintén 24es feladatsora latinból? Átnézhetnénk együtt azt a declinatios feladatot :)

Nekem sajnos más számú feladatsorom van. Egyébként mikor is kell beadni a latin házit?

Nekem sajnos más számú feladatsorom van. Egyébként mikor is kell beadni a latin házit?

Azt mondta a tanárn?, hogy érdemes megcsinálni az els?t most a következ? órára, mert ha valami nem megy, segít. De egyébként lesz még egy feladatsor és azzal együtt november valahanyadikáig. Ha jól emléxem, bár lehet hogy azt mondta, az utolsó konzultációig?? :?

Hello!

Csak kés?bb, a negyedik latin órára mentem el?ször (mert T-vel kezd?dik a nevem és csak a következ? félévben lenne ez kötelez?) és nincs meg a feladatsor.

Fel tudná valaki tölteni?

Thx

Norman

Hello!

Csak kés?bb, a negyedik latin órára mentem el?ször (mert T-vel kezd?dik a nevem és csak a következ? félévben lenne ez kötelez?) és nincs meg a feladatsor.

Fel tudná valaki tölteni?

Thx

Norman

Szia!

Nagyjából mindenkinek más feladatsora van, csak 1-2 volt több példányos:(

TI

Guest Dinta1

Sziasztok!

Nekem, ha jól emléxem, 23-as van. A szótárazás kivételével a többi kész.

Norman, az órai anyag letölthet? a hálózatról, ott mindent megtalálsz, amit órán kiosztott. Állítólag dec 10-ig kell leadni, de ez nem fix dátum, úgy hallottam vkit?l.

Norman, mail és egyéb címedet elkevertem, azért nem küldtem levelet. :) Bocs, de szerencsére nem maradtál le semmir?l!!!

Kész a következ? latinházi, de nem garantálom, hogy tökéletes lenne. Az el?z? hf.ben egy hiba volt egyébként 5-ös. :)

mikor adták ki a második lecót?????

mikor adták ki a második lecót?????

A második "latinos" konzultáción. :lol:

akkor err?l nagyon lemaradtam :)

ugyanúgy van több egyforma feladat vagy mindenki névre szólóan kapta?? :)

Akárcsak az els? alkalommal... és - ha jól értettem - a köv. konzultáción illene leadni mindkett?t.

Ui: A latinos tanítónéni nem t?nik emberev?nek. Szerintem lehet vele "üzletelni"... :)

Ha valaki vágja a f?névragozást, akkor mondja meg please, hogy ezeknek mi a megoldása:

Els?nek megkapott házi feladat 9. számú lap. Már csak ennyi van vissza, ha ez megvan felrakom a megoldást.

Határozza meg az alábbi kifejezések számát és esetét!

1. occupatione

2. rebus communibus

3. rei derelictae

4. accessioni

5. res principiales

Ha valaki vágja a f?névragozást, akkor mondja meg please, hogy ezeknek mi a megoldása:

Els?nek megkapott házi feladat 9. számú lap. Már csak ennyi van vissza, ha ez megvan felrakom a megoldást.

1. occupatione

2. rebus communibus

3. rei derelictae

4. accessioni

5. res principiales

Szabi! Kedden ha minden jól megy, eljutok a könyvtárba és akkor megnézem neked ezeket a szavakat, ha még nem kaptad meg. A névszóragozás valahogy könnyebb volt, mint most ez a második feladat - az igeragozás. :)

1. occupatione

2. rebus communibus

3. rei derelictae

4. accessioni

5. res principiales

Szabi! Kedden ha minden jól megy, eljutok a könyvtárba és akkor megnézem neked ezeket a szavakat, ha még nem kaptad meg. A névszóragozás valahogy könnyebb volt, mint most ez a második feladat - az igeragozás. :lol:

Ez a névszóragozásos feladat. :) /Az igeragozásos már megvan. :) /

S?t már szótáraztam is. Ha minden igaz, akkor ezekr?l a szavakról van szó. Remélem jól azonosítottam be ?ket.

occupatio, onis, nn. [occupo]

1) birtokba vétel, elfoglalás, átvétel. Innen mint szónoklati alakzat, az ellenfél ellenvetéseinek el?re való elfoglalása.

2) elfoglaltatás, foglalatosság: impediri maximis oo.; aucupari occupationem alicuius, lesni valaki elfoglaltatását; o. rei alicuius, valamivel való foglalkozás.

communio, onis, nn. [communis]

közösség, közös részesülés valamiben: c. literarum et vocis, közös irás és nyelv; c. sanguinis, rokonság. Egyh. az egyházi közösség, küln. c. sancti altaris, az Ur vacsorája, az oltári szentség.

derelictio, onis, nn. [derelinquo]

elhagyás, elmell?zés, -mulasztás, -hanyagolás.

accessio, onis, nn. [accedo]

1) hozzámenés, közelítés: quid tibi ad hasce aedes a. est (Pl.), miért közelítesz e házhoz? aa. suis, gyakori jövetele által; a. morbi, megbetegülés.

2) növekedés, öregbülés, a) elvontan növekedés, szaporodás, dignitatis, pecuniae; :D öszszerüen járulék, pótlék, adjungere accessionem aedibus suis, új részt épít házához; Epirus fuit a. regno Macedoniae, Macedonia része volt; aurum jam a. est, az arany már mellékes dolog v. csekélység a sok drágak? és gyöngy mellett; küln. ajándék v. oly adomány, melyet a tartozáson felül kell fizetni, aa. numorum ad singulas decumas. Szónoklatban, valamely meghatározás (definitio) járuléka.

principium, ii, kn. [princeps]

1) kezdet (a mennyiben a következ?nek alapul szolgál, vesd ö. initium) eredet: origo principii nulla est; hoc est p. movendi; in principiis dicendi; (költ.) p. moris, megkezd?, avorum törzsapa. Gyakran ih. principio vagy in principio, kezdetben, a p., kezdet óta, kezdett?l fogva; (Pl.) principio atque, mihelyt. Küln. A) szavazásnál praerogativa (l. ezt): eadem curia fuit p. :huh: t. a) elemek, rerum, juris pp. ;) pp. naturae prima naturae (l. primus 1. c.). C) kezd?je, megindítója, szerz?je, alapítója stb. valaminek; Graecia pr. moris fuit; mihi Belus avorum pr., ?sapám. D) els?ség, els? hely, és innen fels?ség, uraság valaki felett.

2) t. hsz. A) els? sorok, rendek, a csatarend eleje, homlokvonal: qui post pp. pugnabant. :) nagy nyilt hely a táborban, hol a vezér és f?bb tisztek sátrai voltak felállítva, s a hová összegyültek a katonák, ha pl. a vezér beszédet akart tartani hozzájok, f?hadiszállás: jura reddere in pp.

Szabi!

Akkor ha minden igaz - nem vállalok érte 100% felel?sséget:):

A szavak esete és a megváltoztatott számuk:

- occupatione - sing., abl > occupationibus

- communibus - plur.,dat vagy plur., abl > 1. communioni 2. communione

- derlicitae - sing., abl > derelictibus

- accessioni - sing., dat > accessionibus

- principiales - szerintem ez nem a principium, mert annak a declinatiojában nincs ilyen végz?dés. Ha az -es végz?dést vesszük alapul, akkor vagy plur.,nom vagy plur., acc. Így 1. na hát ez lenne a szósmile.gif 2. principialem.

Azért remélem tudtam segíteni.

I.

Szabi!

Akkor ha minden igaz - nem vállalok érte 100% felel?sséget:):

A szavak esete és a megváltoztatott számuk:

- occupatione - sing., abl > occupationibus

- communibus - plur.,dat vagy plur., abl > 1. communioni 2. communione

- derlicitae - sing., abl > derelictibus

- accessioni - sing., dat > accessionibus

- principiales - szerintem ez nem a principium, mert annak a declinatiojában nincs ilyen végz?dés. Ha az -es végz?dést vesszük alapul, akkor vagy plur.,nom vagy plur., acc. Így 1. na hát ez lenne a szósmile.gif 2. principialem.

Azért remélem tudtam segíteni.

I.

Nekem ez eléggé meggy?z?nek t?nik! Úgyhogy megvettem. Köszi szépen!

Latinguruk!

A leadandó feladat mimódon küldend? be? Mailben? ....nem mintha lenne már mit beküldenem, de megnyugtató lenne, ha tudnám. :)