Jump to content
JogászOnline.Hu
Grizzly79

Túl A Vizsgán! - Büntet?jog Záróvizsga

Recommended Posts

Köszönöm szépen!!!

Ha lesz újabb feltennéd? Nem tudok coospace-ról már letölteni.

Természetesen, de a vizsgaszabályzat azt irja, hogy vizsga elött 3 hónappal már nem változik... :)

Köszönöm, hogy megnézted!

Még azt szeretném megkérdezni, hogy milyen könyvekb?l kell tanulni, és adtak-e meg jogszabályokat is? Az egyetemi honlapon a tanulmányi tájékoztatóban még 2005-2007-es kiadású tankönyvek vannak feltüntetve. Úgy gondolom, lehet van már újabb kiadású könyv is.

Sziasztok!

Nem tettek fel büntib?l frissebb ZV tételsort?

El?re is köszönöm!

Én 2010. áprilisnál frissebbet nem látok.

Köszönöm, hogy megnézted!

Még azt szeretném megkérdezni, hogy milyen könyvekb?l kell tanulni, és adtak-e meg jogszabályokat is? Az egyetemi honlapon a tanulmányi tájékoztatóban még 2005-2007-es kiadású tankönyvek vannak feltüntetve. Úgy gondolom, lehet van már újabb kiadású könyv is.

Sziasztok!

Nem tettek fel büntib?l frissebb ZV tételsort?

El?re is köszönöm!

Én 2010. áprilisnál frissebbet nem látok.

A tanszék nem adott ki sem jogszabályjegyzéket, sem irodalomjegyzéket amib?l tanulni kellene.

Törvények közül szerintem csak a Btk. kell. Ezen kívül a kapcsolódó jogegységik, BH-k, Bkv.

Léteznek új könyvek, biztos van aki beruház. Balogh Á. írt általános részt azt hiszem. (Mintha 2010-ben jelent volna meg), meg hallottam, hogy valaki szintén BÁ friss szakvizsga könyvéb?l tanul.

Én a magam részér?l nem fogok új könyvbe beruházni. Tanulok a 2006-os Földvári féle általános részb?l, +2007-es Erd?sy Emil - Földvári - Tóth Mihály féle Különös részb?l. (Nyilván tekintettel a jogszabályi változásokra)

S.

Nagyon köszönöm a gyors választ! :) Hát, ha nem ragaszkodnak az új könyvekhez, akkor én is tanulok a 2006-2007-es tankönyvekb?l, és figyelem mellé a változásokat.

A tanszék nem adott ki sem jogszabályjegyzéket, sem irodalomjegyzéket amib?l tanulni kellene.

Törvények közül szerintem csak a Btk. kell. Ezen kívül a kapcsolódó jogegységik, BH-k, Bkv.

Léteznek új könyvek, biztos van aki beruház. Balogh Á. írt általános részt azt hiszem. (Mintha 2010-ben jelent volna meg), meg hallottam, hogy valaki szintén BÁ friss szakvizsga könyvéb?l tanul.

Én a magam részér?l nem fogok új könyvbe beruházni. Tanulok a 2006-os Földvári féle általános részb?l, +2007-es Erd?sy Emil - Földvári - Tóth Mihály féle Különös részb?l. (Nyilván tekintettel a jogszabályi változásokra)

S.

Sziasztok!

Én megvettem Balogh Ági új könyvét, általános rész, Osiris, négyezer forint - gyakorlatilag a tanszék tanárai írták. Fontos szempont: rövidebb, mint a Földvári-féle. A könyvesboltban a lány azt mondta, hogy a különös részb?l a 2007-es a legfrissebb.

Guest szasza07

Kár volt érte 4.000 Ft-ot kiadni, én a neten 2.700 Ft-ért rendeltem meg... :S

Szia Szasza!

Látod, te sokkal ügyesebb vagy, mint én. :)

Mondjuk vannak olyan elkeseredett lélekállapotok, amikor az ember gondolkodás nélkül cselekszik, valszeg ez okozta kett?nk vásárlása között a különbséget. De a lényeg, hogy te spóroltál magadnak 1300 forintot, én meg elvesztettem ugyanennyit. Összességében erre a sulira jóval több pénzt szórtam már el. Remélem a könyvben rejl? tudás mindkett?nknek kifizet?dik majd. :thnk:)) Te mikor mész? Elején vagy a végén?

Hello

Hol rendelted meg ennyiért? Melyik oldalon? Szerintetek érdemes meg venni vagy jó a régi, amire lényeglben a tételsor épül. Kösz

Hello

Hol rendelted meg ennyiért? Melyik oldalon? Szerintetek érdemes meg venni vagy jó a régi, amire lényeglben a tételsor épül. Kösz

Szia! Bookline-on 2786 Ft.

Szia drHerkules!

Én még épp csak a könyv elején tartok, ezért nem tudok nyilatkozni, talán más már érdemben haladt vele... Az el?szó szerint a Földvári-könyv szellemiségét követve készült, a tagolása a tartalomjegyzék szerint ugyanaz, de csak a pár évvel ezel?tti emlékeimre hagyatkozom, egyel?re nem vettem el? a régi könyvet, hogy összehasonlítsam. Ez vékonyabb, én kicsit összeszedettebbnek érzem, a felesleges eszmefuttatásokat (talán) kihagyták bel?le. De ha akarod, úgyis megveszed a véleményemt?l függetlenül, és ha nem akarod, akkor nem. :)

Viszont ma kaptam a tanszékr?l aktuális infót, íme:

A záróvizsgán a vizsga napján hatályos BTK-t kell tudni. A felkészülést segít?

tankönyvek:

Balogh Ágnes - Tóth Mihály szerk.: Magyar büntet?jog. Általános rész, Osiris

Kiadó 2010.

Erd?sy Emil - Földvári József - Tóth Mihály: Magyar büntet?jog. Különös rész,

Osiris Kiadó 2007.

Balogh Ágnes: Büntet?jog II. Jogi Szakvizsga Segédkönyvek, Dialóg Campus

z_r_vizsga_t_telek_b_ntet_jogb_l_2011__pr_1_.pdf

Szia drHerkules!

Én még épp csak a könyv elején tartok, ezért nem tudok nyilatkozni, talán más már érdemben haladt vele... Az el?szó szerint a Földvári-könyv szellemiségét követve készült, a tagolása a tartalomjegyzék szerint ugyanaz, de csak a pár évvel ezel?tti emlékeimre hagyatkozom, egyel?re nem vettem el? a régi könyvet, hogy összehasonlítsam. Ez vékonyabb, én kicsit összeszedettebbnek érzem, a felesleges eszmefuttatásokat (talán) kihagyták bel?le. De ha akarod, úgyis megveszed a véleményemt?l függetlenül, és ha nem akarod, akkor nem. :)

Viszont ma kaptam a tanszékr?l aktuális infót, íme:

A záróvizsgán a vizsga napján hatályos BTK-t kell tudni. A felkészülést segít?

tankönyvek:

Balogh Ágnes - Tóth Mihály szerk.: Magyar büntet?jog. Általános rész, Osiris

Kiadó 2010.

Erd?sy Emil - Földvári József - Tóth Mihály: Magyar büntet?jog. Különös rész,

Osiris Kiadó 2007.

Balogh Ágnes: Büntet?jog II. Jogi Szakvizsga Segédkönyvek, Dialóg Campus

Köszi az infókat. Jókor adnak új tételsort.... :/

Még jó, hogy nem sok benne a változás.

Edited by stendhal

Köszi az infókat. Jókor adnak új tételsort.... :/

Még jó, hogy nem sok benne a változás.

Ó, hát ennél sokkal izgalmasabb a "vizsga napján hatályos Btk.".... persze elméletben megoldható, na de a mai helyzetben...