Jump to content
JogászOnline.Hu
galoca

Túl A Vizsgán! - Büntet? Eljárásjog 2.

Recommended Posts

Így igaz, én értem el 39 pontot, erre nem a bizonyítás volt az egyik tételem Tremmel professzornál...

Elmondtam a fogalmat, melyet elemeztem is, aztán az általam ismert bizonyítási rendszereket (4db), bizonyítási eljárásokat.

De ? további elméleti iskolákat kérdezett, amelyekre én nem válaszoltam :)

Pech hogy szívéhez közel állt a tétel, hisz egy egész könyvet is írt bel?le.

Nagyon normális és jó hangulatú vizsga volt, Hengl Melinda pedig kifejezetten segít?kész volt, mind a vizsgán mind a beugrók javításánál.

A másik tételem a bíróság elé állítás volt, mely zökken?mentesen ment így végül 4-est kaptam.

Kis hiányérzet v bosszúság, hogy a beugrós könyvet elég jól bevasaltam, erre olyan tételt párosítanak össze mint a bizonyítás, amely elméleti jelleg? és a bíróság elé állítást amely mint különeljárás sokat nem foglalkoztunk vele és nincs is nagy relevanciája.

A beugrók egyébként szerintem nehezek voltak.

Ha vkinek segít az alábbiak jutnak eszembe

- súlyosítási tilalom f?szabálya

- vádemelés formái

- vád és ítélkezés viszonya

- büntet?parancs végzésének rendelekz? része miket tartalmaz

- tanú különösen védetté nyilvánításának feltételei

- óvadék fogalma, feltételei

- kényszerintézkedés fogalma

- egyszer? feljelentést elutasító okok

+ még 2 db de azok nem jutnak eszembe

Akinek még vissza van annak hajrá!

Sziasztok!

Pár szóban összefoglalnám a tapasztalataimat én is.

Szóval, aki harmadszorra megy egy vizsgaidőszakon belül ebből a tantárgyból, annak nem lehet(!) beugrót írnia (ezt Antal Dániel mondta). Én ezt nem tudtam, ezért a tételekre kevesebb hangsúlyt fektettem - meg is lett az "eredménye". Amúgy ez júni 19-én volt, ahol is a 25 vizsgázóból 1 ment át a Mészáros - Antal bizottság előtt...

A méltányosságiról: Fenyvesi docens úr és Hengl Melinda vizsgáztatott, először az igazságügyisek, majd a nappali, végül a levelező jogászok, névsorrendben. A vizsga amúgy "viszonylag" jó hangulatú volt (már amilyen egy ilyen kaliberű vizsga lehet), és senki sem bukott.

Az itt található jegyzetek sajnos csak a támpontot adják meg; kb. azt, hogy mi egy tétel körülbelüli váza. Én a 2014-es beugrós könyvből és a 2012-es háromszerzős könyvből készültem, persze a hatályos Be-t mellé tanulva.

Összességében szerintem az egyik legnehezebb vizsga. Fenyvesi tanár úr szerintem igazán jóindulatú, Mészáros tanár úr viszont szeret kérdezni, összezavarni és kifejezetten alázós a stílusa.

Sok kitartást annak, akinek még hátra van!

Sziasztok!

A Be-s beugró könyvnek pontosan mi a címe? Honnan lehet beszerezni?

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv

Herke Csongor - Hautzinger Zoltán: Büntető eljárásjogi alapkérdések. A 2014-es FEHÉR-PIROS kiadás a Dohány utcai jegyzetboltban megvehető.

Sziasztok!

Én elég messze lakom Pécst?l és egy db könyvért nem utaznék le; mert elég húzós lenne így a könyv ára :-)

Van esetleg olyan aki megvenné a jegyzetboltban az alábbi könyvet és nekem elküldené? (természetesen posta költséget is én állom)

Köszi janek87 de sikerült beszereztetnem! Esetleg infó arról, hogy van olyan tétel ami nem kell? Órán vmi ötlet hangzott el, hogyan tanuljunk?

Sziasztok!

Az alábbi két beugró feladatsort írtam, másodjára sikeresen :)

2015. 06. 09.

Be. személyi hatálya

Véd? kötelezettségei

Tárgyi bizonyítási eszköz

Letartóztatás fogalma

El?vezetés formái

Milyen cselekmények végezhet?k puhatolás során?

Közvetít?i eljárást kizáró okok

Mikor érvényesülhet részjoger? a másodfokú eljárásban?

Mikor van helye jogegységi eljárásnak?

Mikor van helye viszonvádnak?

2015. 06. 16.

Jogorvoslati jogosultság elve

Tanú különösen védetté nyilvánítása

Milyen kényszerintézkedések esetén kell elvenni, ill. visszatartani a terhelt úti okmányát?

Mir?l dönt a nyomozási bíró ülésen?

Vádemelés formái

Sz?kebb értelemben vett perorvoslatok

Megalapozatlanság kiküszöbölésének eszközei

Meddig tarthat a letartóztatás nyomozás során?

Mikor küldi vissza a bíróság az iratokat az ügyészhez bíróság elé állításnál?

Az els? alkalommal egy, a második megmérettetésen 3 f? jutott be.Tegnapel?tt a sikeres beugrósokon kívül ketten, harmadszori próbálkozás okán is húzhattak tételt, így összesen 5-en vizsgáztunk a sokak által rettegett Mészáros-féle bizottság el?tt, mind?nknek sikerüüüüüüüült :) Segít?, jó irányba terelget? kérdések voltak, kekeckedést, alázást, arroganciát egyáltalán nem tapasztaltunk, én pl. csak saját magamat zavartam össze a második tételemnél, olyan nagy volt rajtam a nyomás a harmadszori tárgyfelvétel miatt. Ha fölveszitek a kurzust, mindenképp menjetek el vizsgázni, iszonyú nagy teher úgy próbálkozni harmadik felvételkor, hogy tudod, el?tte egyetlen alkalommal sem kísérelted meg az alapvizsgát, a lehet?ségek pedig már a beugrós el?sz?r? miatt is korlátozottak.

Vágjatok bele miel?bb, a beugrós könyv alapján történik a számonkérés is, néhány tételt a másik tankönyvb?l ki kell egészíteni.

Merítsetek er?t a helyzetemb?l, nekem négy gyerek mellett sikerült, mindenkinek meglesz!

Nagyon-nagyon köszönök mindennem? segítséget, az átadott tapasztalatokat, a közkinccsé tett anyagokat, Nélkületek sokkal nehezebben jutottam volna idáig - ?sszel ZéVéééé :)

Ölelés, és jó nyarat Mindenkinek!

T.T.

Saját tapasztalataim alapján Herke Tanár Úr segítőkész vizsgán, tételen kívül nem kérdez. Korrekt vizsgáztató.

Szigorlatra rengeteget kell tanulni, el kell mélyülni az anyagban, sokszor kell ismételni a felsorolások miatt. Tanulható, ha valakit érdekel az eljárásjog. Rengeteg az anyagmennyiség, 2 hét kell rá, ha valaki szépen végig szeretne érni. Az új kék könyv nem szükséges szerintem a vizsgához, a piros-fehér kis könyvet viszont oda- vissza kell tudni, 10-15 tételt pedig érdemes vagy az új könyvből vagy Herke féle szakvizsgakönyvből megtanulni. Én munka mellett becsülettel 3,5 hetet biztosan készültem rá, 5-öst kaptam. (3. tantárgyfelvételnél nincs beugró!)

Hajrá