Jump to content
JogászOnline.Hu
galoca

Túl A Vizsgán! - Büntet? Eljárásjog 2.

Recommended Posts

Nyáron nekivágok a szigorlatnak.

Esetleg nincs itt valaki aki már túlvan rajta???

mi várható???? :)

Szia Galóca! Végül milyen anyagokból készülsz? szerinted elegend? a Herke Csongor féle Büntet? eljárásjog c. szakvizsgakönyv, meg a topicban közzétett kidolgozott tételek?

üdv, derrick.

Nyáron nekivágok a szigorlatnak.

Esetleg nincs itt valaki aki már túlvan rajta???

mi várható???? :fnda:

Szia Galóca! Végül milyen anyagokból készülsz? szerinted elegend? a Herke Csongor féle Büntet? eljárásjog c. szakvizsgakönyv, meg a topicban közzétett kidolgozott tételek?

üdv, derrick.

szerintem elegend?, legalábbis én ígymegyek neki, aztán lesz ami lesz .... :fnda:

a herke könyv még nincs meg, de egyenl?re még odébb is van a vizsga :)

nekem el?tte lesz még jogi szaknyelv, munakjog, pogár3, pp2, eu közjog és csak utánna jön :)

2009.05.18-i vizsgán 20-an voltunk feljelentkezve, annyian szerintem el is jöttünk.

A beugrók: 29, 72, 129, 158, 220, 241, 269 és még három amire nem emlékszem

A beugrók szerintem elég jól sikerültek, ennek ellenére megint a vonaton üldögélek, hazafelé tartok és a következ? beugrókat próbálom megfejteni, mert kb. 15 ember be sem jutott a vizsgára......

gyors búcsú, kevés könny........:S

2009.05.18-i vizsgán 20-an voltunk feljelentkezve, annyian szerintem el is jöttünk.

A beugrók szerintem elég jól sikerültek, ennek ellenére megint a vonaton üldögélek, hazafelé tartok és a következ? beugrókat próbálom megfejteni, mert kb. 15 ember be sem jutott a vizsgára......

fel a fejjel, a következ? ( vagy azután) jobb lesz!!!!

jaaaaj.....ennek örömére olyan söröztem, hogy csak na :)

annyit még hozzátennék, hogy a tíz kérdésre 5-5 pontokat adnak...mármint adnának....fél óra áll rendelkezésre

a kidolgozott beugrókat - amit korábban feltettem - át kell nézni, mert azért abban is vannak hibák

beugrókat nagyon tanuljátok!! :)

annyit még hozzátennék, hogy a tíz kérdésre 5-5 pontokat adnak...mármint adnának....fél óra áll rendelkezésre

a kidolgozott beugrókat - amit korábban feltettem - át kell nézni, mert azért abban is vannak hibák

Szia zork!

El?ször is sajnálom, hogy nem mentél át... Úgy tudtam / tudom, hogy a beugrók megegyeznek a Herke féle Be. szakvizsgakönyv "Ellen?rz? kérdések" részeivel és itt a válaszok is megtalálhatóak. Nektek nem ezt mondták?

üdv

Szia zork!

El?ször is sajnálom, hogy nem mentél át... Úgy tudtam / tudom, hogy a beugrók megegyeznek a Herke féle Be. szakvizsgakönyv "Ellen?rz? kérdések" részeivel és itt a válaszok is megtalálhatóak. Nektek nem ezt mondták?

üdv

én a még korábban általam feltett beugrókból készültem, de találtam benne pár hibát, ellentmondást...szakvizsgakönyv nincs meg.

azért gondolom azzal a "pár" hibával még át lehetne csusszanni a beugrós-szenved?s részen

jaaaaj.....ennek örömére olyan söröztem, hogy csak na :fnda:

Szia zork!

üdv

én a még korábban általam feltett beugrókból készültem, de találtam benne pár hibát, ellentmondást...szakvizsgakönyv nincs meg.

azért gondolom azzal a "pár" hibával még át lehetne csusszanni a beugrós-szenved?s részen

remélem lesz jobb, nekem csak egy hónap múlva :)

ma -szerencsére már sikerrel - vettem a be. vizsgát :boxing:

17-en indultunk, kb 7-8 embernek sikerült a beugró (kérdések: 27, 40, 58, 74, 104, 191, 212, 234, 236....)

el?ször négyen mentek be, majd a szokásos váltó.

vizsgán NAGYON segít?készek, kihúzzák bel?led azt is amit nem tudsz, legalábbis a mai vizsga ilyen kis "családias" hangulatban telt.

az egyik kollégan?nek most volt az utolsó-utolsó-utolsó alkalom (tehát ha most nem sikerül, akkor tipli), így nem kellett a beugróval szenvedni, hanem zöld utat kapott, és sikerült is bár nehezen ment.

a fentiek ellenére kett?nek (de lehet hogy csak egy) nem sikerült. eredményhírdetés a végén. 8 ember majdnem 2 órán át ontotta a tudományt. :wacko:

már múltkor is írtam, hogy a beugrókat sajna meg kell tanulni, mert a pontozás néha kicsit érdekes, de ha az megvan akkor már nem lehet akkora gáz.

kitartás :)

17-en indultunk, kb 7-8 embernek sikerült a beugró (kérdések: 27, 40, 58, 74, 104, 191, 212, 234, 236....)

vizsgán NAGYON segít?készek, kihúzzák bel?led azt is amit nem tudsz, legalábbis a mai vizsga ilyen kis "családias" hangulatban telt.

az egyik kollégan?nek most volt az utolsó-utolsó-utolsó alkalom (tehát ha most nem sikerül, akkor tipli), így nem kellett a beugróval szenvedni, hanem zöld utat kapott, és sikerült is bár nehezen ment.

a fentiek ellenére kett?nek (de lehet hogy csak egy) nem sikerült. eredményhírdetés a végén. 8 ember majdnem 2 órán át ontotta a tudományt. :wacko:

már múltkor is írtam, hogy a beugrókat sajna meg kell tanulni, mert a pontozás néha kicsit érdekes, de ha az megvan akkor már nem lehet akkora gáz.

Szia Zork!

Le a kalappal, végre egy jó hír. Engem annó nem engedtek be, hiába mondtam, hogy nincs több dobásom. Nem vizsgázhattam, mert a beugrót nem teljesítettem. Kivágtak gyönyör?en, felvételizni kellet ismét, de remélem lassan a múlté a történet, mert 10-én megyek én is Be-b?l, újult er?vel. A beugró sorszámokat az alapján a lista alapján írod, amik fenn vannak a coospace-en? A fórumba feltöltött listádban van pár furcsa dolog (írtad is), azzal készültél és tankönyvvel?

üdv és kalaple, ismét

Szia Zork!

Le a kalappal, végre egy jó hír. Engem annó nem engedtek be, hiába mondtam, hogy nincs több dobásom. Nem vizsgázhattam, mert a beugrót nem teljesítettem. Kivágtak gyönyör?en, felvételizni kellet ismét, de remélem lassan a múlté a történet, mert 10-én megyek én is Be-b?l, újult er?vel. A beugró sorszámokat az alapján a lista alapján írod, amik fenn vannak a coospace-en? A fórumba feltöltött listádban van pár furcsa dolog (írtad is), azzal készültél és tankönyvvel?

üdv és kalaple, ismét

derrick, köszönöm az elismerést, de ez szerintem sokat fejl?dött a tanszék javítási módszere "in melius" irányban ;)

sajnálom, hogy az "újra" táblácskát felcsapták neked, de a fentiek miatt idén új szelek fújdogálhatnak -úgy hallottam-a TO miatt (is).

"A TANKÖNYV"-b?l készültem és a kidolgozott beugrókból, ahol 2-3 helyen feleslegesen találtam meg a "nem" szócskát.

a felkészüléshez javaslom az "új magyar bü.eljárás DIÓHÉJBAN" c. kiadványt, ami szintén pte-s kiadvány és frankón tartalmazza a lényeget mintegy 130 oldalban, de vannak eltérések (hiányok) a tételsorhoz képest....

a számozást a szigorlati beugró tételsor alapján adtam meg, ami a coospace-n van.

kéz-, láb- és fejtörést mindenkinek......a beugrókat szigorúan, a többi megy!!!!! :wacko:

Tegnap nekiszaladtam én is....:boxing:

12-b?l 9 emberkének sikerült a beugró.

Bent egy visszaadta a tételt, egyet észrevett a Tremmel, hogy a másik lapjáról lesi a "tudást" :), ?t amikor kiült vizsgázni azonnal kicsinálták. Szóval heten mentünk át ami nem rossz:)

A beugrókat tudni kell rendesen ( de nem kellett sorrendben írni egy kérdésen belül a felsorolást és akkor is adtak 5 pontot ha egy valamit kihagytál). Bent a kettesért is keményen meg kellett küzdeni... mind a két tételt végig kérdezték egy felelet min.15 perc, de volt aki majd félórát ült kint. A tételnél a Tremmel könyvet kérdezik, azokra kérdeznek rá és a latin kifejezések is röpködnek. Ha elakadsz akkor jönnek a kérdések. Kedvenc témáik: tárgyalás lemondás, tárgyalás mell?zés, ezek szinte mindenkinél valahogy feljöttek ja és a perorvoslatok plusz joger?.

Szerintem kb római jog szint? vizsga.

Sok sikert!

akkor most mennyi beugró kérdés van????

én 292-t számoltam össze, ha az A,B,C-s kérdést háromnak veszem akkor is csak 294......

vagy devolutívan kell számolni és így 300????

a coospace-n

a kiskérdéseket meg is találtam, de a tételsort nem!

biztosan bennem van a hiba :boxing:

esetleg nem linkelnéd be ide???? :)

amúgy hogy állsz bel?le? megy már mint a villámcsapás?

ezt semmiképpen nem mondanám, mivel lemaradtam a Herke könyvr?l (már nem lehet kapni) :boxing:

gy?jtött anyagból próbálok készülni, ami több ponton hibás :wacko:

de nem panaszkodhatok, mindám más vizsgám jól sikerült ebben a félévben,

ha ez csúszik az sem világvége :)

ezt semmiképpen nem mondanám, mivel lemaradtam a Herke könyvr?l (már nem lehet kapni) :boxing:

Szia galoca!

Ha ez a könyv hiányzik: "Herke Csongor Büntet?eljárásjog", jó eséllyel meg tudod venni olcsóbban, ezen a címen: ritterbarbi@gmail.com (teljes lista itt: http://www.ujkonyvpiac.hu/forumtema.asp?id=1267). Most vettem a hölgyt?l a Fenyvesi - Herke - Tremmel féle Új Magyar Büntet?eljárást 5.600 Ft-ért, valóban új állapotban. Arra kérdezz rá, hogy mikori kiadás! Nekem ebb?l egy régi van és használhatatlan a módosítások miatt.

Szia galoca!

Ha ez a könyv hiányzik: "Herke Csongor Büntet?eljárásjog", jó eséllyel meg tudod venni olcsóbban, ezen a címen: ritterbarbi@gmail.com (teljes lista itt: http://www.ujkonyvpiac.hu/forumtema.asp?id=1267). Most vettem a hölgyt?l a Fenyvesi - Herke - Tremmel féle Új Magyar Büntet?eljárást 5.600 Ft-ért, valóban új állapotban. Arra kérdezz rá, hogy mikori kiadás! Nekem ebb?l egy régi van és használhatatlan a módosítások miatt.

Hello, írok privit, ha nem kapod meg légyszi jelezd!?

Ma reggel voltam BE2 vizsgán! :)

A vizsga 9.10 órakor kezd?dött Hautzinger-Mészáros páros vizsgáztatott!

az IRK el?adóban írtuk meg a beugrókat.

26-28 db vizsgázó volt, egyenként ültettek mindenkit, névsor szerint

a teremben szétszórva.

Beugró 10 kérdés, darabja 5 pontos, részpontokat is adnak!

Összesen az elérhet? 50-b?l, 30 pontot kellett elérni ahhoz,

hogy szóbelizni lehessen. A beugrókat 30-40 perc alatt javították ki,

a mai napon 10-11 embernek sikerült a beugrója, ebb?l hárman

buktak meg szóbelin.

A szóbelin 4 vizsgázó mehet be egyszerre, egy lapot kell húzni,

amin két tétel van (az anyag els? és másik feléb?l vegyesen).

Ahhoz hogy sikerüljön a vizsgád, mindkét tételt legalább 50%-osan

tudni kell. :wacko:

A Hautzinger nagyon rendes volt, viszont a Mészáros Bence tanársegéd úr

nagyon szenyó :wacko: , állandóan félbeszakít, a tételhez alig köt?d? dolgokat

kérdez, nekem teljesen az volt az érzésem, hogy össze akarja zavarni a vizsgázót

és nagyon meg akarja mutatni menniyre "okos". Nagy er?lködésébe, többször is

mellél?tt és hibásan érvelt, ami miatt kicsit be is égett. ;)

A vizsga eredménybe beleszámít a beugróra kapott pontszám is, de nem számottev?en.

Összességében nehéz vizsga, a beugrókat nagyon kell tudni, a tételt is minimum 50 %-osan!

Mészárossal vigyázzatok mert nagyos gci :boxing: , ha határozott vagy kevésbé tud

beleszólni és összezavarni!

A mai beugrók (amire emlékszek): törvényességi felülvizsgálat, milyen határozatok ellen nincs panaszjog, mikor törvényes a vád, mikor kell jelenlennie az ügyésznek az eljárásban, terhelt kötelességei, kik vehet?k igénybe szakért?ként, halaszthatatlan kényszerintézkedések, joger? hatásai.

Ui: A beadandó feladat mint a vizsga feltétele, egy nagy kamu, kutya nem foglalkozott azzal, hogy ki adta be azt a 9 iratot és ki nem, sehol nem nézték, ha eddig nem csináltad meg, már neki se állj fölösleges!!!

Sziasztok!

A rend kedvéért én is megírom mi volt Be szigorlaton. 45 ember jelentkezett fel, ebb?l sokan (köztük én) már harmadik alkalommal szaladtunk neki, így beugrót nem kellett írni. A beugrós kollégák közül nagyon kevesen jutottak be. Herke Csongornál vizsgáztam, el?ttem 3 embert megvágott és 3 bele sem kezdett. Jó tételt húztam (perújítás, ?rizet) és viszonylag gyorsan végeztem is. Kettesnél megkérdezte szeretnék-e jobb jegyet, de nagyon boldogan nemet mondtam. Én azt tapasztaltam, hogy a szóbeli vizsgára elég a törvényt tudni. A tudományos humbug nem érdekelte, az viszont elengedhetetlen a beugróhoz.

Ha most kéne elkezdenem tanulni ezt az anyagot, az alábbi módszerrel tenném: els? körben végigolvasnám a Herke-Tremmel-Fenyvesi által jegyzett Új Magyar Büntet?eljárást. Ezt követ?en kizárólag a Herke-féle szakvizsgára felkészít? könyvvel foglalkoznék, abban szinte minden benne van. Nincs tele helyesírási hibákkal, meg hajánál el?rángatott okoskodással.

Az utolsó utáni pillanatig reszelgetett beugrós kérdéssort feltöltöm a jegyzetek közé, használjátok sikerrel.

üdv, derrick