Jump to content
JogászOnline.Hu
Grizzly79

Túl A Vizsgán! - Munkajog 2.

Recommended Posts

Egy kis segítség kellene!

Ha jól értelmezem az írtakat, akkor munkajog 2. vizsgán két tételt kell húzni, azaz kérdezik az els? féléves anyagot is?

el?re is köszi, Levi

Igen, kérdezik mindkét félév anyagát!

Köszi, akkor sajnos nem lesz elég az el?re tervezett három nap... :hbd:

Ha intenzíven tanulsz elég. Segit?készen, jó szándékkal vizsgáztatnak

Sziasztok!

I. 12-én szigorlatoztam munkajogból, Kajtár Edit és (azt hiszem) Kovács Erika vizsgáztatott. Sajnos nem tudtam jól elmondani a tételeket(A munkajv. módosulásának okai, f?bb tényállásai, Koll. szerz. jogi természete, helye...), és a feltett kérdésekre sem mindig pontosan válaszoltam, de ennek ellenére meglett.

Rendesek voltak, másnál nem biztos, hogy sikerült volna. Amúgy az itt található jegyzetb?l, és a tankönyvb?l tanultam.

Egy rossz dolog volt, hogy csak a végén hirdettek eredményt.

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A nov. 5-ei munkajog 2. el?adáson nem tudtam részt venni, így érdekl?döm, hogy milyen témáról volt szó, esetleg említették-e azt, hogy hogyan, mib?l érdemes készülni a szigorlatra, mivel sok minden változás lesz.....

El?re is köszönöm!

Szép napot!

Timi

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A nov. 5-ei munkajog 2. előadáson nem tudtam részt venni, így érdeklődöm, hogy milyen témáról volt szó, esetleg említették-e azt, hogy hogyan, miből érdemes készülni a szigorlatra, mivel sok minden változás lesz.....

Előre is köszönöm!

Szép napot!

Timi

van hozzá hanganyagom, ha szeretnéd. Amúgy szakszervezetek, Tanács, kollektív szerződések és minden ami még ehhez tartozik....

ímélezz ha szeretnél valamit: nagyrekuska@yahoo.de

Sziasztok! Tegnap voltam vizsgán, hármas lett, de azt hiszem négyest akart adni az egyik vizsgáztató. Tanultam, nem hülyén mentem oda, viszont mondtam hülyeségeket. Nem hagytak elmenni rossz irányba, segítettek és nem is húzták a vizsgát. Az év legjobb el?adása a Berke Gy féle TB volt, az elmúlt kb két év legnormálisabb vizsgája meg ez. Ez egy fasza tanszék!

Sok sikert mindenkinek.

Az én tapasztalatom: korrekt, normális tanszék, csak a lényeget kéri. Két tételt húztam, mindegyiknek elmondtam a rövid lényegét és megadták. Egy kalappal mindenkinek!

Ma vizsgáztam munkajog 2-ből, még 07:45-se volt, de már hívták be az embereket, mindenkit hagytak kellőképpen felkészülni (még felügyelet nélkül is :) ), egy kicsit paráztam mivel a volt dékán úr újra elfoglalta a tanszéken a felállítási helyét, de ő is rendes volt.

Végeredményben elmondható, hogy 1-2 nap tanulás simán elegendő a jeles osztályzathoz is.

Sziasztok!

Dec.30-án vizsgáztam munkajog 2-b?l. Valóban nagyon humánus a tanszék, aki szinte nem tudott semmit, az kapott kettest. T?lem se kérdeztek túl sokat, aztán mégis ötöst kaptam. Bankó és Kajtár Edit vizsgáztattak, párhuzamosan TB-jogból is, ahogy láttam, csak azt húzták meg, aki visszaadta a tételt.

Hosszú a jogszabály, de b?ven elég a fontosabb részeket tudni.

TT