Jump to content
JogászOnline.Hu
Grizzly79

Túl A Vizsgán! - Jog- és állambölcselet

Recommended Posts

Mindenkit érdekel, hogy mit tapasztaltak azok akik már voltak vizsgázni.

pld.:

Mennyire részletesen kell kifejteni a tételt? :baby:

Lehet-e puskázni? :wub:

Hányan vizsgáznak egyszerre?

Milyen sorrendben, mennyi id? alatt lehet bejutni? :P

Volt-e valami olyan amir?l korábban nem esett szó? :boxing:

Szal kérek mindenkit aki már túlvan a dolgon, tegye közkincsé tapasztalatait....

A mai írásbeli sokkal könnyebb volt az el?z?nél. Kérdések:

- bürokratikus szervezet, bürokrácia, bürokratizmus

- Stahl, Mosca legitimációs elmélete

- totális állam

- kínai jogkör

- elméletek a szokásjogról

- joglépcs?

- mohamedán büntetések

- angol és ausztrál precedensrendszer különbsége

- polgári engedetlenség elemei

- Kálvin állambölcselete

A mai vizsgán együtt irtak a nappalisok és a levelez?sök, a nappalisoknak 5 kérdés állambölcseletb?l, mi szigorlatosok + 5 jogbölcseletb?l. A professzoron kivül még 4 figyel? szempár . 50 perc volt az id? de a közepén a nappalisok már kivonultak.bejutás névsorban ültetés van, a táskát és minden mást a padsoron kivül kell hagyni. Ugye ezzel mindent megmondtam? Kérdések amik eszembe jutnak most:

liberális állam,

modern legitimációs elméletek,

birói jogalkalmazás hatékonysága,

alanyi jog és kötelezettség,

jogi kulturák csoportosítása,

Hindu jog modernizációja

álampolgárság formái,

alternatív politikai pártok

Hárt, dworkin és ....összehasonlitása

ésvalaki állambölcselete

Mai nap bekrültek a jegyek! Ugrásszerüen megnövekedett a következ? irásbelire feljelentkezettek száma. Vajon miért? Én is feljelentkeztem!!! :)

Ebben a félévben ha jól látom egy írásbeli a többi szóbeli?

Van valakinek tapasztalata, hogy melyik vizsga jobb?

Nekem mindenki azt mondta, hogy csak irásbeli...saját tapasztalatom mást mond. Irtam sok irásbelit (3x vettem fel :unsure: ), soha nem sikerült. A szóbelin els?re átmentem. Az irásbelin segédeszköz nincs ez alapdolog!!!!!névsor szerint ültetéssel és sok nagyon sok felügyel? van bent. A kérdések megválaszolhatók, bár ez nekem nem sikerült. Az osztályzat a javitó személyét?l függ. Van aki szigorúan, és van aki még szigorubban javit. Sokat kell irni 10 kérdés sok. 5 állambölcselet, és 5 jogbölcselet. Szerintem nehéz. A szóbelin 2 tanár van bent hiszen szigorlat. 2 tételt kell huzni, van id? kidolgozni, és sok kiskérdés segit, én pozitív hozzáállást tapasztaltam. Ez az én egyéni véleményem. Túl jutottam rajta :devil:

Ebben a félévben ha jól látom egy írásbeli a többi szóbeli?

Van valakinek tapasztalata, hogy melyik vizsga jobb?

Nekem mindenki azt mondta, hogy csak irásbeli...saját tapasztalatom mást mond. Irtam sok irásbelit (3x vettem fel :thumbsup: ), soha nem sikerült. A szóbelin els?re átmentem. Az irásbelin segédeszköz nincs ez alapdolog!!!!!névsor szerint ültetéssel és sok nagyon sok felügyel? van bent. A kérdések megválaszolhatók, bár ez nekem nem sikerült. Az osztályzat a javitó személyét?l függ. Van aki szigorúan, és van aki még szigorubban javit. Sokat kell irni 10 kérdés sok. 5 állambölcselet, és 5 jogbölcselet. Szerintem nehéz. A szóbelin 2 tanár van bent hiszen szigorlat. 2 tételt kell huzni, van id? kidolgozni, és sok kiskérdés segit, én pozitív hozzáállást tapasztaltam. Ez az én egyéni véleményem. Túl jutottam rajta :ph34r:

A dec. 18-i kérdések:

A tiszta jogtan és a neoanalitikai jogt. összehasonlítása

2/ Az abszolút állam és a totális állam összehasonlítása

3/ A hindu és a muzulmán jog összehasonlítása

4/ Kálvin És Luther állambölcseletének összehasonlítása

5/ A jogalkalmazói jogalkotás

6/ Machiavelli állambölcselete

7/ Kuncz, Concha és Krisztics állambölcselete

8/ A kétpártrendszer funkciói

9/osztó igazságosság és eljárási igazságosság

10/ Pikler Gyula jogbölcselete

Izgalmas volt....

Nekem egy kérdésem lenne csak.

Az állambölcseleti vagy a jogbölcseleti tétel kell els? félévre? :hbd:

Ez nem egy feleves tantargy?

Mert ha igen, akkor nem akarlak elkeseriteni, de ez is meg az is.

Az írásbelivel az a gond, hogy írnod kell mint a gép. Sok kérdés, kifejt?s nincs rá id?. Szóbelin két tételt kellett húzni és kész.

vagyis a szóbelit ajánlod??

Az írásbelivel az a gond, hogy írnod kell mint a gép. Sok kérdés, kifejt?s nincs rá id?. Szóbelin két tételt kellett húzni és kész.

vagyis a szóbelit ajánlod??

Annak idején azt mondták, szóbelin nem lehet átmenni, saját tapasztalatom alapján mondhatom, nekem többször nem sikerült az irásbelim, de a szóbelim els? alkalommal közepessel meglett. :hbd:

Azért sok múlik a vizsgáztató személyén!

Legalábbis úgy hírlik.

Biztos, de adott nap mind a proffnál, mind Monorinál elfogadható eredmények születtek. Proff kérdezi az el?adáson elhangzottakat mindig, de irásbelin is. Ilyen pl a pápuák. Irásbelire névsorban ültetve, és legalább 6 felügyel?, hogy még a leveg?t is egyenletesen vedd :hbd:

Legalábbis úgy hírlik.

Biztos, de adott nap mind a proffnál, mind Monorinál elfogadható eredmények születtek. Proff kérdezi az el?adáson elhangzottakat mindig, de irásbelin is. Ilyen pé a pápuák. Irásbelire névsorban ültetve, és legalább 6 felügyel?, hogy még a leveg?t is egyenletesen vedd :hbd:

Vigyáznak az egészségedre, hát nem kedves t?lük? :boxing:

Legalábbis úgy hírlik.

Biztos, de adott nap mind a proffnál, mind Monorinál elfogadható eredmények születtek. Proff kérdezi az el?adáson elhangzottakat mindig, de irásbelin is. Ilyen pé a pápuák. Irásbelire névsorban ültetve, és legalább 6 felügyel?, hogy még a leveg?t is egyenletesen vedd :hbd:

Vigyáznak az egészségedre, hát nem kedves t?lük? :boxing:

Igen a Prof. rákérdez az órai témára, t?lem a szokásjognál, a menyasszonytáncot kérdezte. Nem jutott eszembe Savigny, és azt mondta, hogy addig el nem mehetek amíg meg nem mondom. Végülis eszembe jutott és egy gyönyör? kettessel távoztam.:celb2:)

jáb (levelez?) elég a visegrády féle könyv? valakinek vmi jo kis jegyzet?ezek jok amik fent vannak?info vizsgárol?köszi és boldog mukulást!

Nem elég a könyv. Az el?adásokon f?ként azokat a témaköröket adta le, amik a könyvb?l kimaradtak.

Van lejjebb használható, olyat keress, ami egyezik a tételsorral.

Vizsga: els? alkalom (dec. 17.) írásbeli. 5 kérdés jogbölcselet, 5 kérdés állambölcselet. Az összes további vizsgaid?pont szóbeli, 2 tételt kell húzni.

Sziasztok!

Ma voltam Jáb-b?l szigorlatozni, (kedvezményes tanrendes vagyok) gondoltam megosztom tapasztalatom.

1-tétel Jog 1 tétel: állam - bölcselet, a prof. kérdezget egyedül, a másik tanársegéd csak figyel, ? az aki az els? el?adást tartotta.

a tételt?l nem enged eltérni, bár gonodltam Kelsennel megpróbálkozom, de azt mondta ez nem az a tétel, ígyhát nem volt rá kíváncsi.

A tételen kívül összesen 2 kérdést tett fel, egyiket tudtam másikat nem. 4-est adott, nagyon örültem neki, mert csaknem 3 hétig tanultam rá.

Ez a sok jogbölcseleteti filozofálás már kikészített, féltem hogy ne hogy belehúzzak. pl: 38-48-ig. azokat hétvégén olvastam újra nem sokra emlékeztem már bel?le, pedig egyszer próbáltam ?ket a saját nyelvemre lefordítani.

Összeségében - bár nem gázos tételt húztam- a prof. nagyon rendes volt.

Sok sikert mindenkinek!

Sziasztok!

Ma voltam Jáb-b?l szigorlatozni, (kedvezményes tanrendes vagyok) gondoltam megosztom tapasztalatom.

1-tétel Jog 1 tétel: állam - bölcselet, a prof. kérdezget egyedül, a másik tanársegéd csak figyel, ? az aki az els? el?adást tartotta.

a tételt?l nem enged eltérni, bár gonodltam Kelsennel megpróbálkozom, de azt mondta ez nem az a tétel, ígyhát nem volt rá kíváncsi.

A tételen kívül összesen 2 kérdést tett fel, egyiket tudtam másikat nem. 4-est adott, nagyon örültem neki, mert csaknem 3 hétig tanultam rá.

Ez a sok jogbölcseleteti filozofálás már kikészített, féltem hogy ne hogy belehúzzak. pl: 38-48-ig. azokat hétvégén olvastam újra nem sokra emlékeztem már bel?le, pedig egyszer próbáltam ?ket a saját nyelvemre lefordítani.

Összeségében - bár nem gázos tételt húztam- a prof. nagyon rendes volt.

Sok sikert mindenkinek!

köszi az infókat!

miért voltál egyéni tanrendes?

volt még valaki vizsgázni?

miket húztál?

mennyire kell tudni??

Sziasztok!

Ma volt a nappalisoknak, a következ? kérdések voltak (nem t?nt nehéznek)

1. Laikus bíráskodás(ülnök és esküdtszék)

2. Romainsta és germán jogkör

3. Joglépcs? elm. (Kelsen-Merkel)

4. Afrikai jogrendszerek

5. Abszolút és totális állam

6. Luhmann és Teubner jogfogalma

7. Skandináv hatékonyság elméletek( ebben nem vagyok biztos, de tuti valami skandináv)

8. ÁP-i státuszok

9. Unitárius állam, Föderáció, Konföderáció

10. Machiavelli államelmélete