Jump to content
JogászOnline.Hu

Recommended Posts

Ez van a tanulmányi tájékoztatóba írva:

"Félév végi számonkérés típusa: szigorlat

Jellege: írásbeli vizsga és szóbeli vizsga

Az osztályzat kialakításának módja: A kontakt órákon való aktív részvétel, valamint a leadott írásbeli munkák alapján."

Hmm, hát erre kíváncsi leszek :boxing:

AJKOLO7101

Angol jogi szaknyelv

Szalayné Pókay Marietta nyelvtanár, lektorátus- és nyelvvizsgahely vezet?

Czirkóné Ormai Judit nyelvtanár

Dr. Románné Döme Éva nyelvtanár

Zelnik Zsófia nyelvtanár

Idegen Nyelvi Lektorátus és Szaknyelvi Vizsgahely

AJKOLO7101-1 2008.09.03. -- 17.00 ? 20.00 / 010.

AJKOLO7101-2 2008.09.03. -- 17.00 ? 20.00 / 011.

AJKOLO7101-3 2008.09.03. -- 17.00 ? 20.00 / 103.

Levelez?: AJKOLO7101

Tantárgyfelvétel el?zetes követelménye: alapszint? angol nyelvtudás

Kredit: 8

Félévi óraszám: 15

Létszám / csoport : 20

Meghirdetési gyakorisága: félévente

Oktatás nyelve: angol

Tantárgyi tematika:

Konzultációk:

1) Getting started

2) Legal systems

3) Classifications of law

4) Legal education

5) Writing formal letters

6) Role-plays and vocabulary development

7) Solicitors and barristers

8) Judges

9) Finding a job as a lawyer

10) Role-plays and vocabulary development

11) End-of-term test

12) Revision

13) Evaluation

Félévközi ellen?rzés: -

Félév végi számonkérés típusa: szigorlat

Jellege: írásbeli vizsga és szóbeli vizsga

Az osztályzat kialakításának módja: A kontakt órákon való aktív részvétel, valamint a leadott írásbeli munkák alapján.A kurzus feladata a szakképzés céljának megvalósításában: A hallgató legyen képes szóbeli és írásbeli kommunikációra angol nyelven, egyszer?bb szakmai helyzetekben. Ismerje az alapvet? szakterületek tipikus terminológiáját, és legyen képes angol nyelv? szakirodalom olvasására

Jegyzetek, segédletek, szakirodalom listája: Judit Ormai & Marietta Pókay: English for Law Students, Pécs, 2003

Zelnik Zsófia: Legal English Exercises for Correspondence Students I-II, Elementary Level, Pécs, 2004

Czirkóné Ormai Judit: Legal English Exercises for Correspondence Students I-II, Intermediate Level, Pécs, 2004

M.Pókay, É.Döme, J.Ormai, Zs.Zelnik: English for Law Students 1. Pécs, 2008.

A foglalkozásokon való részvétel követelményei: TVSZ szerint

A távolmaradás pótlásának lehet?sége: TVSZ szerint

Tisztelt Hallgató!

Az AJKOLO7101.kódszámú angol csoport szept. 3.-i konzultációi a 010. szemináriumban kerülnek megtartásra.

Kérjük, hozza magával a Dohány u.-i jegyzetboltban megvásárolható jegyzetet:

Pókay-Ormai-Döme-Zelnik: English for Law Students-1. Pécs, 2008.

:rolleyes:

Súlyos a történet.

Mint azzal tegnap többen is szembesültünk: Szigorlat lesz!!!

Írásbeli és szóbeli vizsga!

mint azzal tegnap szembesültünk esélytelen nekifutni legalább középfokú nyelvtudás nélkül...

ugyanakkor a tanárnak azon szavai, amely szerint "az ne adja le a tárgyat aki nem akar

elmenni egy kicsit hozzátanulni a tudásához", ebb?l én azt sz?rtem le, hogy próbálja meg

hátha menni fog, vagy értékeli atanár a szorgalmát mégha nem is megy neki.

Ugyanakkor ha a nappalisokkal együtt vizsgázunk akkor nekünk annyi.

Szóval most töröm a fejem dobjam-e a tárgyat, de ha így lesz akkor mikor vegyem fel...

nagyon méltánytalan volt így menetközben ez a szigorlattá tétel, egyébként tudtommal adott számú szigorlatot

kell tenni egy diploma megszerzéséhez, ha ez most plusz szigorlat, akkor mi az amib?l nem kell tennünk ez helyett, vagyis mit vált ki_???

Még jó, hogy kértük, hogy úgy tegyék a kezdést, hogy odaérjen az ember a reggeli vonattal, ne kelljen el?z? estére szállást keríteni...

Még jó, hogy kértük, hogy úgy tegyék a kezdést, hogy odaérjen az ember a reggeli vonattal, ne kelljen el?z? estére szállást keríteni...

mire gondolsz?

mire gondolsz?

A mi csoportunkban többen is jeleztük, hogy ha lehet, 10 után kezd?djön az írásbeli, mert speciel a pesti vonat 3/4 10re ér be, még oda lehet sprintelni. Azért a többség szeirntem nem pécsi. Akkor úgy t?nt, ez megértik.

Mindegy, írtam a Ress Évának, meglátjuk, mi lesz.

A mi csoportunkban többen is jeleztük, hogy ha lehet, 10 után kezd?djön az írásbeli, mert speciel a pesti vonat 3/4 10re ér be, még oda lehet sprintelni. Azért a többség szeirntem nem pécsi. Akkor úgy t?nt, ez megértik.

Mindegy, írtam a Ress Évának, meglátjuk, mi lesz.

van valami infó arról, mennyire lesz szigorú a vizsga

én leadtam a kurzust az eleján amikor azt

mondta a tanár középfokú tudás nélkül esélytelen

de vajon mennyire veszik komolyan ezt a dolgot???!

Hali!

Valaki megtudná mondani, hogy december 6-án az angol írásbeli hol lesz pontosan? Fogalmam nincs, mi az az "aud max", ami az etr-ben fel van tüntetve. El?re is köszi a választ. :down:

Hali!

Valaki megtudná mondani, hogy december 6-án az angol írásbeli hol lesz pontosan? Fogalmam nincs, mi az az "aud max", ami az etr-ben fel van tüntetve. El?re is köszi a választ. :down:

Az Irk Albert leánykori neve. A harmadikon van.

kéremszépen a vizusgázókat elégítsék ki a kíváncsiságunkat gyorsan a vizsga menetér?l és a tapasztalatokról

a vizsgát követ?en THX!

Na szóval, a vizsga:

Mind a 4 tanár bent az írásbelin, 2 ülés kimarad ültetési rend, személyi igazolvány ellen?rzése.

A dolgozat megdöbbent?en vastag, 6oldal volt, ha jól emléxem.

1. feladat szövegértés. A szöveg a writekr?l szólt, de nem úgy, mint ami a könyvben van. Utána vannak kérdések, három lehetséges válasszal, amit a szövegben találtok meg. Aztán volt két bíróság (szöveg alapján), amir?l le kellett írni 3 (magyar) szóban, hogy milyen eljárásokat alkalmaztak. Aztán volt egy másik bíróság, ahova azt kellett meghatározni, milyen ügyeket tárgyal.

2. feladat szövegértés. Egy bazi hosszú szöveg valamilyen oktatási rendszerr?l. Utána kérdések, a három válasz közül az egy teljesen igazat kell kiválasztani. Itt nem emléxem, volt e még valami.

3. feladat szóismeret. 5 magyar szót adj meg angolul (nálunk a felel?sség, gondatlanság, szerz?désen kívüli károkozás, ügyész és még valami volt), aztán 5 angol fogalom, 7 lehetséges válasz közül ki kellett találni, melyik lehet a jó. Volt egy szöveg, amib?l hiányoztak szavak és az els? bet?je meg volt adva. A bíróságról szólt.

4. feladat nyelvtan. Angol mondatokba az elöljárókat kellett betenni, egy szövegben az igéket kellett megfelel? igeid?be tenni (indirekt is volt benne), aztán meg voltak adva szavak ige vagy f?névi alakja és értelemszer?en amelyik nem volt ott, azt kellett megadni (application, examination, graduate, intention és volt még valami.)

Én most 4 csokorba tudtam összeszedni, de jobban el volt aprózva jelölésben, de témaköreit tekintve 4 feladatcsoport volt. Mindenki ugyanazt írta, de hogy ti is ezt fogjátok e kapni, az passz.

Szóbeli, kétfelé szedték a 28 embert, nagyon hosszú ideig van bent az ember, egyszerre kett?. Húzni kell egy magyar szöveget (egy oldalas!!!) azt angolul össze kell foglalni, és húzni kell valami ábrát (Speciel az enyémen egy táblázat volt, felsorolva a különböz? bírák tulajdonságaival. Igazából nem értettem, mit mondhatnék el azon kívül ami oda volt írva, de meglep? módon az volt a feladatom, hogy a szavakat mondatba foglaljam :w00t: ) amir?l beszélni kell.

Igazából az írásbelire kell nagyon odafigyelni és sok pontot összeszedni, mert 50b?l ha 40et megszereztek és utána a szóbelin tényleg csak 5 mondatot (persze azt jól) mondtok, sikerül. Már ha valaki nem az 5ösre hajt:)

Hajrá :down: