Jump to content
JogászOnline.Hu
Grizzly79

Túl A Vizsgán! - Kereskedelmi Jog

Recommended Posts

19.-én voltam kerjogból, egy fiatal n? vizsgáztatott. 2 tételt kellett húzni. Nagyon rendes volt, nem is kérdezte végig a tételt, ha látta, hogy nagyjából megy. Segít?kész volt, úgy t?nt senkit nem akar megbuktatni, és amíg bent voltam nem is bukott meg senki. Egyszóval teljesíthet?. Én a 260 oldalas jegyzetb?l tanultam, melyet sok helyen le kellett rövidítenem, de b?ven elég a vizsgára. Ja összességében 4 napot tanultam,de reggelt?l estig.

Sziasztok!

Márton Mária tanárnőnél teljesítettem ezt a tantárgyat!

2 tételt kellett húzni, egy gazdasági jogost és egy kereskedelmi jogost, utána pedig kérdezett egy-két dolgot a tanárnő, majd mehettünk.

Az első tételem jól ment, a második kissé döcögött, a feltett kérdésekre pedig rossz választ mondtam; a 3 legpozitívabb vizsgaemlékeim egyike, a tanárnő nagyon rendes, segítőkész volt.

Az itt található 263 oldalas jegyzetből tanultam, kb. 12 napon át, de csak napi 2-3 órácskát; a tananyag sok, de teljesíthető. Sok sikert mindenkinek hozzá.

Sziasztok!

Lehet, hogy rosszul nézek valamit, de hol találom itt a 263 oldalas jegyzeted? Tudna segíteni valaki? Köszönöm előre is.

Ahoy!

Dr. Tamás Lajos-nál teljesítettem a tárgyat.

Két tételt kell húzni.

Mivel egyszerre négyen vizsgáznak így van id? b?ven a kidolgozásra.

Nem kukacos, segít, korrektül vizsgáztat!

A 263 oldalas jegyzet több, mint elég a vizsgára.

Sziasztok!

Hol található az a 263 oldalas jegyzet amit többször is említetek a fórumon? Nem sikerült megtalálnom de nagy szükségem lenne rá.

Tudna valaki segíteni? Ha elküldi valaki azt nagyon megköszönném ( lillavoros@gmail.com )

Kereskedelmi_jog_t_telek_2009_v_gleges.doc

Sziasztok!

Hol található az a 263 oldalas jegyzet amit többször is említetek a fórumon? Nem sikerült megtalálnom de nagy szükségem lenne rá.

Tudna valaki segíteni? Ha elküldi valaki azt nagyon megköszönném ( lillavoros@gmail.com )

Err?l van szó - a vonatkozó törvényi részek nem biztos, hogy hatályosak.

Sziasztok!

Töltötem fel anyagot, abból készültem és az elég is volt. Nochta Tanár Úrnál voltam, két tételt kellett húzni, de nagyon rendes volt a Tanár Úr! Amikor én voltam, mindenkinek sikerült ott.

Sziasztok!

A ddl által feltöltött anyagból készültem sz?k egy hetet és sikerült a vizsgám. Vérengzés egyáltalán nem volt (Grizzly, jól beszarattál), ezzel szemben nagyon segít?kész és türelmes volt a vizsgáztató - Márton Mária. A feltöltött anyaghoz hozzáolvastam a Gt-t, Ctv-t, az új és hatályos Ptk-t, továbbá nagyon sok segítséget nyújtott a http://ptk2013.hu/ oldal olvasgatása is.

Összességében az egyik legjobb vizsgám volt ez, az egyetemen eddig eltöltött 2000 év alatt. Eu-s társasági jog közös gyökerei c. tételnél gyakorlatilag a jogforrásokat kellett megnevezzem, a közbeszerzési eljárásnál meg a tv. preambulumát mondtam el és hogy melyik év, hanyas törvénye szabályozza azt.

Üdv, derrick

Sziasztok!

Januar hetediken voltam. Levelezosok ketten voltunk de a nappalisokkal egyutt kb 15en. Kiskecsó vitte a nappalisokat kerjog1bol, a levelezos brigadot meg azokat akik 2bol voltak egy fiatal csajszi azt hiszem Martanak hivtak. 2 tetelt huztam, mindekettot tudtam es boven volt ido kidolgozni. az elsot olyan magabiztonsaggal mondtam hogy a vegere mar nem is volt kivancsi. A masodik tetelrol 2 oldalt teliirtam amit miutan eszrevett nem is hagyta hogy vegigmondjam inkabb elkezdett kerdezgetni, amivel kisse osszeavart mivel tul egyszerunek tuntek a kerdesek es azt hittem valami beugratas van a dologban. Egyet kerdezett ami masik tetelhez kapcsolodott de mire megjelent volna az elso izzadsagcsepp a homlokomon kiegyeztunk egy 3massal. Szerintem nagyon kedves es segitokesz. A sajat hulyesegem miatt rontottam le 3ra, de nekem ez is boven jo volt.

Nem kell parazni csak tudjatok par ertelmes dolgot mondani a tetelrol! :)

Hajra

Sziasztok!

Az anyag hatalmas, néhol meglehetősen száraz. Nekem egyáltalán nem volt a kedvencem. A-B tételsort tanultam meg rendesen, úgy hogy a lényegről tudtam összefüggően kb. 15-15 mondatot, C tételsornak pedig kb a felét.

Mivel jelenleg nem tudtam hatályos kidolgozott jegyzetről, nagyrészt Ptk. kommentárból tanultam. A C részt, a csoportba feltöltött kidolgozott anyagból néztem.

Egy hetet készültem rá munka mellett. Kolos tanár úrnál vizsgáztam, nagyon nagyon kedves volt és csak arra volt kíváncsi, ki mit tud, nem kérdezett bele plusz dolgokat.

A-B tétel rendben volt, de a C-hez nem sokat tudtam szólni, mert a végéből húztam. Megdicsért, hogy szépen tudtam az A-B, átlagolt és kaptam egy 3-ast. Tündér egy ember, kb 10 perc volt összesen a vizsga.