Jump to content
JogászOnline.Hu
Nyulas

Túl A Vizsgán! - Magyar Jogtörténet

Recommended Posts

Sziasztok!

Aki nemrég esetleg csinálta a magyar sigorlatot úgy,hogy szorgalmival kiváltotta az A tételsort,az írja le légyszi,hogy milyen volt a szorgalmi! Milyen feladatok voltak,és miből tanult rá? Vannak ellenőrző kérdések,elég azokat nézni? Köszi előre is!

Sziasztok!

Rég volt bejegyzés, leírom én mit tapasztaltam, remélem segít egy picit azoknak, akik még előtte vannak.

Én sokáig halogattam, mert csak rosszat hallottam erről a tárgyról (vizsgáról), de utolsó évesként ezen is túl kell esni, tehát eljött az idő. Amit mindenképpen javasolok, hogy a szorgalmi dolgozatot mindenki írja meg az első részből, mert tényleg komoly segítség. Ehhez a kari oldalról (csodás neptun) letölthető dolgokat+az órai jegyzet kell. Nekem sikerült, ezért már csak a jogtöri részből kellett 1-et húzni. Kb. 20 percem volt kidolgozni(nem első körös voltam, mert oda név szerint hívtak be 2 embert), aztán elmondtam amit tudtam, abból többet nem is kérdeztek. Néha amikor vmit rosszul mondtam kedvesen kijavítottak (Béli+Korsósné) és még én is elnevettem magam, hogy mit mondtam, de segítenek helyrerakni a dolgot. Utána más témakörökből jött még 2-3 kérdés és kész is. Béli nagyon rendes, bárki bármit mond róla, ha tudsz 5-10 értelmes mondatot adott témakörhöz (ami tényleg oda kell), akkor nem lehet gond. Ha esetleg vmit rosszul mondasz, kijavít, elmagyarázza ott a vizsgán (nálam is volt ilyen, de én nem úgy éreztem, hogy kötekedik, sőt igazából ott értettem meg amit elmondott, de ez biztos az én szegénységi bizonyítványom :)).