Jump to content
JogászOnline.Hu

Recommended Posts

Ide várnánk a kérdéseket.

Mivel nagyrészt levelez?s hallgatók vagyunk egyel?re, ezért azokra tudunk nagy biztonsággal válaszolni.

A nappalis kérdésekre majd szerz?dtetünk pár nappalis partizánt! :mellow: Illetve vannak is itt néhányan.

Fene tudja. Lehet. :mellow:

Szeretném b?víteni a fórumot, ehhez pedig taglétszám kell.

Már 227-en vagyunk!! :D

Sziasztok!

Kérdésem a következ?: Ha felvesznek /kb.350pontom lesz/ levez?re, akkor milyen gyakran vannak az oktatások? Havonta?

El?re is köszi.

Ha els? diplomád lesz, akkor els? félévben kb. kéthetente lesznek az el?adások.

Ha többedik diplomádnak ugrasz neki, akkor havonta egy alkalommal lesz oktatás.

Javaslom nézd meg a 2007/2008-as tanév els? félévének beosztását.

http://www.law.pte.hu/tt_0708_1/levelezo/l...j_tartalom.html

Vedd figyelembe, hogy az "Általános szociológia" és a "Filozófia és jogi etika" csak az els? diplomásokat érinti.

Második félévet nem írom le. Addigra már képben leszel.

Köszönöm! Még egy kérdés: Els? diplomám lesz, kicsit bonyolultnak tünik nekem az ETR. Lesz segitség, hogy milyen tantárgyakat kell felvennük els? félévben? Kapunk valami "ajánlott menetrendet"? /bocsi, ha hülyeséget kérdezek/.

Köszönöm! Még egy kérdés: Els? diplomám lesz, kicsit bonyolultnak tünik nekem az ETR. Lesz segitség, hogy milyen tantárgyakat kell felvennük els? félévben? Kapunk valami "ajánlott menetrendet"? /bocsi, ha hülyeséget kérdezek/.

Els? diplomásként kicsit több tárgyad lesz els? és második félévben és ezzel nyílvánvalóan több konzultációs id?pontod is.

Ezek a többlettárgyak "Általános társadalomtudományi ismeretek" néven futnak. Ezek a latin és a szaknyelv kivételével csak az els? diplomásoknak vannak. A latin mindenkinek kötlez?. A szaknyelvben nem vagyok biztos, els? diplomásoknak kötelez?, a többieknek nem tudom.

Szerencsére a PTE-n elég jól szervezik a levelez? tagozatot, ezért nem kell attól tartani, hogy fél napra kell odautazni.

Az ETR-t?l nem kell félni. Az egyetem, ezen belül a Tanulmányi osztály automatikusan felveszi az els? féléves hallgatóknak a tárgyait.

Nálunk is így volt. Nem kellett bajlódni tárgyfelvétellel, a TO a kötelez? tárgyakat felvette automatikusan.

Neked a szabadon, illetve kötelez?en választható tárgyakat kell felvenned, persze csak ha akarod. Én pl. els? félévben egy ilyen tárgyat sem vettem fel, csak a kötelez?k voltak.

"Ajánlott menetrend" van. Úgy hívják, hogy Mintatanterv.

Így néz ki. uj_levelezo_mintatanterv.pdf

Itt megtalálod a tárgyak kreditértékét.

Az Általános ismeretek nyílván kötelez?ek,

mint fentebb írtam, a Jogtudományi alapozó ismeretek szintén kötelez?ek,

a Szakmai törzsanyag megintcsak kötelez? (persze itt már a rend?rtisztiseknek az igazságügyiseknek és az államigazgatásisoknak már fogadnak el tárgyakat)

a Differenciált, szakmai ismeretek (kötelez?en választandó tantárgyak) közül 14-et meg kell csinálnod a 10 félév alatt. Rád van bízva mikor mit veszel fel bel?lük.

A Mintatanterv legalján találod a kötelez?, jogtudományi alapozó, illetve szakmai törzsanyag elosztását a 10 félévre.

Ezt érdemes bibliának tekinteni, mert az egyetem ez alapján fogja állítja össze a konzultációk órarendjét.

Mondjuk mire ezen kell már agyalni, addigra már vágni fogod-fogjátok a rendszert.

Szia!

Köszönöm, sokat segítettél! A szabadon választható tantárgyak közül is "kötelez?" valamennyit megcsinálni? Vagy ezeket vagy megcsinálod vagy nem? Hogyha mondjuk felveszek az els? félévben 2 kötelez?en választandó tantárgyat, akkor azoknak az el?adásai nem fognak egybeesni a kötelez? tantárgyak el?adásaival? Vagy azért külön kell majd menni?

/szólj nyugodtan ha már unsz.. :boxing: /

Szia!

Köszönöm, sokat segítettél! A szabadon választható tantárgyak közül is "kötelez?" valamennyit megcsinálni? Vagy ezeket vagy megcsinálod vagy nem? Hogyha mondjuk felveszek az els? félévben 2 kötelez?en választandó tantárgyat, akkor azoknak az el?adásai nem fognak egybeesni a kötelez? tantárgyak el?adásaival? Vagy azért külön kell majd menni?

/szólj nyugodtan ha már unsz.. :boxing: /

Szia!

A kötelez?en választhatóból, 14 db-ot, a szabadon választhatókból 8 db-ot kell megcsinálnod a 10 félév alatt, a tantárgyak közül Te választod ki, hogy melyiket akarod megcsinálni. Ezek általában nem kontakt órák, vagyis nincs el?adás, beadandó dolgozat alapján kapsz rá jegyet.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor az els? félévben ne válassz semmit, elég lesz a római jog és az egyéb finomságok... :baby:

Sok sikert szeptembert?l!

Köszönöm, megfogadom a tanácsot! :boxing:

A Jogi alaptan c. tantárgyhoz a Szilágyi Péter által irt Jogi alaptan c. könyv tartozik? Azért kérdezem, mert van pár könyvem, hátha hasznukat tudom venni.

Köszönöm, megfogadom a tanácsot! :boxing:

A Jogi alaptan c. tantárgyhoz a Szilágyi Péter által irt Jogi alaptan c. könyv tartozik? Azért kérdezem, mert van pár könyvem, hátha hasznukat tudom venni.

Szia!

Nem emlékszem, ki írta a könyvet, de a suli honlapján szerintem fönt van. Keresd a kötelez? tantárgyak felsorolásánál, ahol leírják a tárgyak tematikáját is, ott meg szokták adni a szakirodalmat és a tankönyvet. Ha nem találod, holnap megírom.

Üdv, Bea

Guest Misha

Sziasztok,

Azt láttam hogy van könyv amit a PTE - ÁJK-ra írtatok, ez honnan szerezhet? be, van még valami hasznos irodalom az els? félévre? A római jog els? félév csak? Mennyi id? azt megtanulni?

Gondoltam el?re dolgozhatnék kicsit...de nem vagyok stréber ám :boxing:

Guest Misha
Sziasztok!

Kérdésem a következ?: Ha felvesznek /kb.350pontom lesz/ levez?re, akkor milyen gyakran vannak az oktatások? Havonta?

El?re is köszi.

Visszaadtad az életkedvem:), már azt gondoltam tök egyedül vagyok a pontjaimmal, (kb.400pontom van), de a felvi.hu-n, akik irogattak, 430-450-es pontokat említettek...

Levelez?re talán elég lesz.

Sziasztok,

Azt láttam hogy van könyv amit a PTE - ÁJK-ra írtatok, ez honnan szerezhet? be, van még valami hasznos irodalom az els? félévre? A római jog els? félév csak? Mennyi id? azt megtanulni?

Róma jog egy félév. Megtanulni nagyon sok id?, hogy pontosan mennyi azt nem tudom, mert még nekem sem sikerült. :baby:

Szerintem nincs értelme el?re tanulni római jogot. Pókecz tanár úr el?adásai egyébként is frenetikusak szoktak lenni.

Ha egy kicsit ijedezni akarsz, akkor nézd meg a római jog->jegyzetek topikjában a ~300 db beugró kérdést, amit vizsgára tudni kell.

http://www.jogaszonline.hu/forum/index.php?showtopic=3

Sziasztok,

A könyvekre elfelejtettem írni.

Zömében PTE saját kiadójának (Dialóg Campus, http://www.dialogcampus.hu/) kiadványai szerepelnek a tankönyvek között.

El?ljáróban annyit, hogy a római jog lesz a legvékonyabb! Pókecz majd ezzel akarja bizonyítani, hogy nem is olyan nagy az anyag.

Csak sajnos hozzá kell tenni, hogy a római jog 6 anyagrésze közül csak a dologi jogot és a kötelmi jogot tartalmazza a könyv. A többi négyet majd letölthet? jegyzetként kapjátok meg. Gondolhatod, hogy mekkora az anyag, ha szépen egymás mellé teszed a könyvet meg a kinyomtatott anyagokat! Ja és a könyv olyan 5-ös bet?típussal íródott, illetve a bekezdéseket és a tagolást el lehet felejteni. Ömlesztve kapod bele az arcodba az összes okosságot!

/Na jó kamuztam. A jogi alaptan könyv a legvékonyabb./

Bea, Grizzly! Köszönöm!

Misa! Szerintem levelez?re, költségtéritésesre simán elég kell legyen ennyi pont, eddig a felvi.hu-t néztem, ott a legtöbb embernek 250-300pontja van..

Guest Misha
A könyvekre elfelejtettem írni.

Zömében PTE saját kiadójának (Dialóg Campus, http://www.dialogcampus.hu/) kiadványai szerepelnek a tankönyvek között.

El?ljáróban annyit, hogy a római jog lesza a legvékonyabb! Pókecz majd ezzel akarja bizonyítani, hogy nem is olyan nagy az anyag.

Csak sajnos hozzá kell tenni, hogy a római jog 6 anyagrésze közül csak a dologi jogot és a kötelmi jogot tartalmazza a könyv. A többi négyet majd letölthet? jegyzetként kapjátok meg. Gondolhatod, hogy mekkora az anyag, ha szépen egymás mellé teszed a könyvet meg a kinyomtatott anyagokat! Ja és a könyv olyan 5-ös bet?típussal íródott, illetve a bekezdéseket és a tagolást el lehet felejteni. Ömlesztve kapod bele az arcodba az összes okosságot!

/Na jó kamuztam. A jogi alaptan könyv a legvékonyabb./

Állat:) Jó lesz ha már most megrendelem. Mindent nagyon köszi, még egy utolsó kérdés mára:

- ha valaki már most tudja, hogy nem a büntet?jog érdekli, hanem a családjogi rész, és valószin?leg ezzel akarok foglalkozni inkább majd..., akkor egyáltalán mikortól szakosodhatok, és van e valami jól kijárt útja ennek, a tantárgyak felvételében?

El?re is köszi!

Guest Misha
Bea, Grizzly! Köszönöm!

Misa! Szerintem levelez?re, költségtéritésesre simán elég kell legyen ennyi pont, eddig a felvi.hu-t néztem, ott a legtöbb embernek 250-300pontja van..

Szia Nikolette,

Másik felvi.hu-t néztem?:boxing:

Jó éjt mindenkinek, engem elrángatott a gép el?l a pici fiam:)

Állat:) Jó lesz ha már most megrendelem. Mindent nagyon köszi, még egy utolsó kérdés mára:

- ha valaki már most tudja, hogy nem a büntet?jog érdekli, hanem a családjogi rész, és valószin?leg ezzel akarok foglalkozni inkább majd..., akkor egyáltalán mikortól szakosodhatok, és van e valami jól kijárt útja ennek, a tantárgyak felvételében?

El?re is köszi!

Legjobb tudomásom szerint olyan, hogy szakosodás nem létezik. Még az elején nálunk is rebesgették, hogyha megcsinálunk egy adott szakterületr?l x kötlez?en választható és y szabadon választható tárgyat, akkor a diploma mellé lesz egy kiegészítés az adott szakterületen megszerzett komolyabb tudásról. Aztán év közben kollégák többször bombázták ezzel a TO-t és ha jól tudom az lett a vége, hogy ilyen nincs.

Szóval rajtad múlik, hogy milyen területen edukálod magad.