Jump to content
JogászOnline.Hu
Grizzly79

Pénzügyi jog 2. - Jegyzetek

Recommended Posts

Pénzügyi jog II.

Oktató(k):

Dr. Gárván János

Dr. Horváth Sándor

Dr. Szilovics Csaba

Dr. Varga Katalin

Tantárgy leírása:

1. Adójogi alapfogalmak

2. Az adóigazgatási eljárás alapelvei, hatásköri, és illetékességi szabályok

3. Az adókötelezettség tartalma. Az adóhatósági határozat.

4. Az adóigazgatási ellen?rzés, jogorvoslati fórumrendszer, szankciórendszer.

5. EVA

6. ÁFA (hatálya, jellemz?i, az adó alapja)

7. ÁFA (az adómentességek fajtái, az ÁFA m?ködése)

8. SZJA (alapelvei, hatálya, alanyai)

9. SZJA (egyéni vállalkozók adózása, ingatlan értékesítés szabályai, t?kejövedelmek adója, természetbeni juttatások)

10. Társasági adó (alapelvei, hatálya, az adó alapja)

11. Társasági adó (kedvezmények, mentességek, eljárási szabályok)

12. Jövedék

13. Nemzetközi adózás. Uniós adójog.

P_nz_gyi_jog_tetelek.doc

Maradt a régi a tételsor, ebben az évben utoljára, utána fognak rajta változtatni! Viszont az ART-t 119-n ponton módosították, uh. tanulhatjuk újra, vizsgán is kérik a változásokat, arra majd figyelj oda!

Maradt a régi a tételsor, ebben az évben utoljára, utána fognak rajta változtatni! Viszont az ART-t 119-n ponton módosították, uh. tanulhatjuk újra, vizsgán is kérik a változásokat, arra majd figyelj oda!

THX

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem? Nem tudom megnyitni a tételeket pü2-b?l. :fnda: :) Nagy szükségem lenne rá, mert februárban nem tudtam bemenni. :) Esetleg valaki fel tudna tenni órai jegyzetet? El?re is köszi. :fnda: Szilvi

Sziasztok!

Nem tudom ki mennyire ért ehhez a borzalomhoz, így leírom az észrevételem, hátha segít valakinek.

Az el?adáson az áfás tétellel kapcsolatban az hangzott el, hogy a tárgyi adómentes tevékenységeket a tv. melléklete tartalmazza. (Még a tk.-ben is ez szerepel) Az új 2007-es tv. azonban nem mellékletként, hanem a 85-86. § alatt tárgyalja.

Stendhal!

Igazad van, ez érdekes. Kicsit megtévesztik az embert, de véleményem szerint a törvényt kéne megtanulnunk, mert mindig ezzel jönnek. :fnda: De most nagyon kíváncsi lettem én is, hogy ezzel mi is a helyzet. Legközelebb letámadom a tanárt, hogy mondja meg, mi az igazság. :) :)

Stendhal!

Igazad van, ez érdekes. Kicsit megtévesztik az embert, de véleményem szerint a törvényt kéne megtanulnunk, mert mindig ezzel jönnek. :fnda: De most nagyon kíváncsi lettem én is, hogy ezzel mi is a helyzet. Legközelebb letámadom a tanárt, hogy mondja meg, mi az igazság. :) :)

Biztos a törvényt kell tudni, de ahhoz, hogy vizsgán vitába lehessen szállni vele, nagyon. (kéne) Arról nem is beszélve, hogy a különös adózási módokra vonatkozó fejezetek (címek is) változtak.

Egyel?re még volt id?m átnézni, de az összes jogszabályt nem fogom tudni végigolvasni, ha mást is akarok tanulni, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.... :fnda:

Stendhal!

Biztos a törvényt kell tudni, de ahhoz, hogy vizsgán vitába lehessen szállni vele, nagyon. (kéne) Arról nem is beszélve, hogy a különös adózási módokra vonatkozó fejezetek (címek is) változtak.

Egyel?re még volt id?m átnézni, de az összes jogszabályt nem fogom tudni végigolvasni, ha mást is akarok tanulni, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.... :fnda:

Nekem sajnos nincs id?m benyálazni a törvényeket, úgyhogy valamit sürg?sen ki kell találnom. De az biztos, hogy a tanártól rákérdezek, mert sajnos nem vagyok id?milliomos és rengeteg dolgom van.Már attól kikészültem, ami az el?adáson elhangzott. :fnda:

Stendhal! Belefutottam a könyvbe, hááát ez nem lesz piskóta!! Ja a szombati eredmény, amire vártam, sajnos nem teljesen jó!!

Stendhal! Belefutottam a könyvbe, hááát ez nem lesz piskóta!! Ja a szombati eredmény, amire vártam, sajnos nem teljesen jó!!

Szia Roy! A pénzügy biztos nem lesz piskóta, azért valahol bízom benne, hogy nem fogják véresen komolyan venni.

A szombati eredményr?l írj privátban. Érdekelnek a fejlemények!!!

Puszi.

Szia Roy! A pénzügy biztos nem lesz piskóta, azért valahol bízom benne, hogy nem fogják véresen komolyan venni.

Puszi.

Hallottam ezt is, azt is. Van aki azt mondta sétagalopp, van aki véresen megszenvedett a kettesért a szigorlaton. Egy biztos, tanulni kell!

Puszi.

Hallottam ezt is, azt is. Van aki azt mondta sétagalopp, van aki véresen megszenvedett a kettesért a szigorlaton. Egy biztos, tanulni kell!

Ha elfogadtok egy tanácsot! A vizsgára egész korán menjetek. Sok éves tapasztalat az els? csapat vizsgázót nagyon ritkán csapják ki. Nálunk bejött!!!

Mennyi id? alatt lehet ezt megtanulni?

Ha a jegyzetírástól eltekintek, akkor kb. 5 nap. Persze ha nem kell közben anyagokat vadászni...

Meg hát ugye a jegyzetírás közben is tapad valami...

Jah, és csak 3-asra volt elég..